Facebook Google+ Twitter

Kino zamiast szkoły

Gardzisz multipleksami i kinem komercyjnym? Chcesz uwrażliwić swoje dziecko na wyszukaną sztukę filmową? Program Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej jest dla ciebie.

 / Fot. www.stockxpert.com„Edukacja Filmowa” ma na celu zapoznanie dzieci i młodzieży z wyrafinowanym kinem (zarówno klasycznym, jak i współczesnym). Celem programu jest uwrażliwienie małoletniego widza na wartościowe projekcje kina artystycznego i zachęcenie go do rezygnacji z multipleksowych produkcji na rzecz wyszukanego repertuaru kina studyjnego.

Organizatorzy przedsięwzięcia, członkowie Stowarzyszenia Nowe Horyzonty, twierdzą że wychowawcy zbyt rzadko zabierają swoich podopiecznych do kina. W dodatku tego rodzaju wyjścia postrzegają głównie jako rozrywkę, podczas gdy te powinny przybierać formą edukacji. Program ma zachęcić młodych widzów do łączenia przyjemności z obowiązkami, tzn oglądania ciekawych projekcji z nauką.

Projekt Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej podzielono na zajęcia warsztatowe i „lekcje filmowe”. Dla uczniów szkół podstawowych przewidziane są projekcje interaktywne, przedstawienia aktorskie oraz warsztaty plastyczne (rzeźbienie, rysowanie, malowanie, wyklejanie), będące formą komentarza do obejrzanych przez dzieci obrazów. Z kolei w gimnazjach i liceach planuje się organizowanie prelekcji multimedialnych, spotkań z krytykami i twórcami filmowymi, a „dla chętnych”, dyskusji na temat wyświetlanych projekcji.

Warszawski program Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej zamyka się w cyklu 9, comiesięcznych spotkań, trwających od października do czerwca. Dla najmłodszych uczniów szkół podstawowych przygotowano filmy z elementami magii i fantastyki oraz dyskusje na temat postaw bohaterów, a także produkcje kina klasycznego (w tym także niemego).

Nieco starsi podopieczni, będą mogli dowiedzieć się jak wygląda praca reżysera, montażysty i ile stron ma scenariusz filmowy. Dla klas 4-6 przewidziano obrazy, których bohaterami są ich rówieśnicy. Bliskie młodym widzom filmowe sytuacje: trudne wybory i przygody, nauczą ich jak radzić sobie z problemami młodego wieku.

Licealiści będą mogli wziąć udział w wykładach z historii kina, które odbędą się w warszawskim kinie Muranów. Przy okazji dowiedzą się jak wgląda praca z kamerą i kto pełni najważniejszą funkcję na planie filmowym. Zobaczą również najlepsze filmy (tzn. powstające przy użyciu minimalnych nakładów finansowych i maksymalnych środków wyrazu) ostatnich lat.

Wiosenny program Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej, realizowany jest również w Krakowie, Poznaniu, Wągrowcu, Wrocławiu, Głogowie, Jeleniej Górze, Legnicy, Wałbrzychu, Bolesławcu i Elblągu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.