Facebook Google+ Twitter

Kinsky powraca z nowym wydawnictwem i koncertami

W czwartek w Warszawie odbędzie się pierwszy od 19 lat koncert formacji Kinsky. Podczas imprezy premierę będzie miał nowy singel grupy zatytułowany "92.96.15".

 / Fot. materiały prasoweKoncert odbędzie się 14 maja w warszawskim klubie Hydrozagadka. Bilety: 30 zł (w cenie biletu singel "92.96.15"). Przed gwiazdą wieczoru zagra poznańska grupa Martim Monitz.

Jedyna wydana dotąd płyta zespołu Kinsky to „Copula Mundi”, którą uważa się za jedną z najciekawszych polskich płyt końca XX wieku.

Tym razem światło dzienne ujrzy singiel „92-96-15” wydany wspólnie przez zespół oraz wydawnictwo Requiem Records. Tytuł singla nawiązuje do działalności zespołu, która rozpoczęła się w 1992 roku. Chociaż Kinsky zawiesił działalność koncertową w 1996 roku, rok później zarejestrował drugą i do tej pory nie wydaną płytę „Praeterito Futurum”. Liczba „15” w tytule singla to odwołanie do 2015 roku, kiedy to zespół po 19 latach reaktywuje się.

Na singlu znajdują się trzy utwory: „Rectangular Seal” ze wspomnianej płyty „Copula Mundi”, „Frihetens Oyeblikk” z jeszcze nie wydanej drugiej płyty „Praeterito Futurum” oraz nagranie koncertowe „Der Mensch ist, was er iBt” z KinoTeatru „Tęcza” z 1996 roku. Utwory będą dostępne do darmowego pobrania od 14 maja na stronie zespołu, nagranie koncertowe będzie dostępne tylko na CD.

Kinsky rozwijając figury postrockowego modelu wykorzystuje nadal stylistykę gatunków ekstremalnych takich jak HC czy death metal. Jednocześnie nasyca kompozycje atmosferą przypominającą raczej muzykę współczesną niż rockową. Odważne sięganie po rozwiązania strukturalne i z drugiej strony free jazzowe rysuje bardzo szerokie spektrum form i rozwiązań. Energia i subtelność przenikają się w unikatowy sposób tworząc niepowtarzalny konglomerat muzycznych emocji – od monumentalnych rozwiązań sonorycznych po subtelne gry ciszą i szmerami. Twórczość kwartetu jest trudna do jednoznacznego zdefiniowania, sam zespół stosuje określenie "muzyka spekulatywna".

Koncert w warszawskiej Hydrozagadce będzie pierwszym koncertem po reaktywacji, a zespół na przełomie mają i czerwca zagra kilka koncertów w Polsce m.in. w Krakowie czy na festiwalu Match&Fuse Festival w Warszawie. Latem Kinsky zagra na jubileuszowej, dziesiątej edycji najważniejszego w Polsce festiwalu muzyki alternatywnej – Off Festival w Katowicach w niemal niezmienionym składzie, z nowym basistą:

Paulus von Kinsky – wokal; Tony Kinsky – gitara, wokal; Czubek – perkusja
Tomecki – gitara basowa

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.