Facebook Google+ Twitter

Kipiąca barokiem i złotem rezydencja byłego prokuratora Ukrainy

Każdy wódz narodu, siedząc na luksusach, chce czuć się za życia najsilniejszym i największym władcą panującym swego państwa. Tak też było do niedawna na Ukrainie. Silny prezydent i jego najwyżsi rangą urzędnicy zdobyli je kosztem ludu.

 / Fot. Foto CC, Photo personnelle - Juillet 2004Nie umilkły jeszcze mocne wrażenia z pałacowego kiczowatego przepychu, w 140-hektarowej rezydencji podmiejskiej Kijowa, należącej do niedawna do byłego prezydenta Ukrainy, Wiktora Janukowycza, a już świat ogląda inną podobną, byłego prokuratora generalnego. Jak się okazuje, nie tylko Janukowycz wielbił ponad wszystko, Bizancjum – komentuje "Newsweek".

Ukraińscy aktywiści z Majdanu, weszli do okrytej tajemnicą willi byłego prokuratora generalnego Ukrainy, Wiktora Pszonki. Dom, jak dom, z zewnątrz wygląda zwyczajnie i dość normalnie, w środku zaś ocieka złotem, kipi luksusami i rzadkim w tych stronach świata, absurdalnym współczesnym przepychem.

Rezydencja prokuratora Pszonki - zobacz i posłuchaj WIDEO

Pomieszczenia willi, bogato zdobione złoceniami, zastawione są ciężkimi drewnianymi meblami. Półki uginają się od lśniących lakierem najróżniejszych kształtów figurek, rzeźb i drogocennych jaj Fabergé. Bogactwem i przepychem wnętrz, willa Pszonki przyćmiewa rezydencję Mezhyhirya, obalonego prezydenta Wiktora Janukowycza.

W rezydencji Wiktora Pszonki, jest tak dużo cennych, a nawet bardzo cennych przedmiotów i ozdób, że trudno wprost zliczyć. Wystrój wnętrz oblepiony niezliczoną liczbą ikon, bije w oczy urokiem barokowych zdobień oraz złoconych i pozłacanych elementów. Wśród nich dominuje m.in. imponująca kolekcja obrazów oraz liczne zdobione portrety prokuratora, przedstawionego jako Napoleon lub rzymski Cezar. Teraz rezydencja znajduje się w rękach aktywistów zwycięskiej rewolucji ukraińskiej.

Zobacz i podziwiaj – złota willa prokuratora generalnego Ukrainy - ZDJĘCIA

Parlament ukraiński nie tylko pozbawił stanowisk obu, najwyższych w państwie notabli, ale też odebrał wysokim urzędnikom: Janukowyczowi i Pszonce, ich bogate w niepojęty przepych, rezydencje.

Wiktor Pszonka stracił swoją funkcję, po tym jak został odwołany ze stanowiska przez parlament Ukrainy, w sobotę 22 lutego 2014 roku. Nie stawił się na obrady plenarne, podczas których miał wyjaśnić swoje działania i decyzje w czasie trwającego w państwie kryzysu. Chodzi m.in. o masowe, brutalne aresztowania, pobicia i bestialskie morderstwa aktywistów z Majdanu i dziennikarzy.

Po spektakularnym zwycięstwie walczącego demokratycznie Majdanu, w klimacie politycznego zamieszania, Wiktor Pszonka cichaczem uciekł z Kijowa do Doniecka. Tam podejmował próby ucieczki samolotem z kraju. Zablokowały mu taką możliwość służby ochrony lotniska i granic państwa. Nie wiadomo obecnie, gdzie odwołany i poszukiwany prokurator generalny się znajduje.

Zdjęcia i filmy z rezydencji Wiktora Pszonki są opublikowane na blogu jednego z ukraińskich aktywistów, pod adresem: ubuk.blogspot.se.

Stanisław Cybruch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.