Facebook Google+ Twitter

Kirgizja - szansa dla polskiech przedsiębiorców?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-21 15:23

Przedstawiciele rządu Republiki Kirgiskiej przekonują polskich przedsiębiorców do inwestowania w ich kraju. Przebywający w Polsce premier Kirgistanu - Igor Czudinow, wziął udział w Forum Gospodarczym Polska-Kirgizja. Czudinow zachwalał niektóre sektory gospodarki kirgiskiej - między innymi sektor energetyczny, turystyczny i możliwości inwestowania w ochronę środowiska.

Premier Igor Czudinow powiedział, że nasi biznesmeni mogliby inwestować w Kirgistanie na przykład w elektrownie wodne.

Z kolei wiceminister gospodarki Marcin Korolec zwrócił uwagę, że Polska poważnie myśli o dokończeniu kolejowej linii tranzytowej z Kirgistanu.

Minister podkreślił, że dużym potencjałem Kirgizji jest turystyka. Zwłaszcza rozbudowa bazy noclegowej może w niedalekiej przyszłości okazać się inwestycją przynoszącą duże zyski polskim przedsiębiorcom.
Na Forum Gospodarczym Polska-Kirgizja poruszano również problem rzadkich kontaktów między obu państwami. Lidia Imanaliejewa - ambasador Republiki Kirgiskiej w RP - w rozmowie z IAR wyraziła nadzieję, że wkrótce się to zmieni.

Republika Kirgiska to państwo położone w Centralnej Azji. Po rozpadzie ZSRR uzyskało niepodległość. Po kilku latach zapaści gospodarczej, teraz obserwujemy tam znaczne polepszenie się koniunktury. Rząd kirgiski wprowadził specjalne ulgi dla inwestorów zagranicznych, próbuje też przyciągać sektor bankowy do kraju. Towarem eksportowym Kirgistanu są uran, ołów, złoto i rtęć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.