Facebook Google+ Twitter

"K.I.S.S.", czyli finansowy przekręt

"K.I.S.S." to świetna znakomita powieść sensacyjna, z polską giełdą i kryzysem na Wall Street w tle, w której gra toczy się o miliardy dolarów oraz złotych.

okładka / Fot. AgoraTematyka giełdowa to dla mnie czarna magia. Wiem jedynie, że to niepewna inwestycja, na której można albo dużo zarobić albo dużo stracić. Tu liczy się szybkość decyzji, zwłoka może nas wiele kosztować. Oczywiście wszystko zależy od wiedzy i odrobiny szczęścia. I właśnie na delikatnym polu porusza się niczym ryba w wodzie Olga Krisch z powieści "K.I.S.S." Tomasza Pruska.

Olga Kirsch to jedna z najzdolniejszych młodych finansistów na polskim rynku. I choć ma niespełna 30 lat, ma mieszkanie w centrum Warszawy, nowe audi i pieniądze. Pomogły jej w tym niezwykła inteligencja, talent, pasja i upór. Tajemnicą jej sukcesu jest to, że kieruje się czuciowiedzą. Jak przyznaje w jednym z wywiadów: Podejmując decyzje, nie kieruję się jedynie arkuszami Excela i powszechnie dostępnymi informacjami. Takie zarządzenie kapitałem usypia (...) Od czasu upadku Enronu i WorldComu w Ameryce nikt mi nie powie, że mam bezgranicznie patrzeć na cudze ratingi. Wolę wystawiać własne oczy.

Intuicja jeszcze nigdy jej nie zwiodła, hossa niesie ją jak fala. Gra ostro, nie przejmując się tym, że może narazić się na niebezpieczeństwo. Przychodzi jednak dzień, w którym poprzez zablokowanie wielkiego giełdowego przekrętu, zadziera z niewłaściwymi ludźmi, którzy nie cofną się przez niczym, by ją zniszczyć. Czy uda jej się wyjść z tego cało?

"K.I.S.S." to świetna znakomita powieść sensacyjna, z polską giełdą i kryzysem na Wall Street w tle, w której gra toczy się o miliardy dolarów oraz złotych. Mimo że autor porusza w niej trudne tematy, dotyczące giełdy oraz pracy maklerów, to napisał to w przystępny sposób i w miarę zrozumiały nawet dla takiego laika jak ja. Autor opisuje wojny toczące się między rekonami finansowymi oraz pokazuje, co dzieje się z pieniędzmi, które Polacy powierzają funduszom inwestycyjnym. Widać, że zna się na tym, o czym pisze i robi to z niezwykłą lekkością. Ale czemu się dziwić, w końcu jak dziennikarz, giełdowymi sprawami zajmuje się od 20 lat.

Tomasz Prusek wykreował dwie silne osobowości. Pierwszą z nich jest Olga Krisch, kobieta sukcesu z zasadami, których nigdy nie łamie, nawet jeśli miałoby jej za to grozić niebezpieczeństwo. Ma niezwykłą intuicję, dzięki której wie, jak zainwestować pieniądze swoich klientów. Muszę przyznać, że sama powierzyłabym jej swoje oszczędności. Jestem pewna, że umiejętnie by nimi zarządzała.

Drugą postacią jest David Bernstein, Amerykanin żydowskiego pochodzenia, gruba ryba świata finansjery. Mimo smutnej przeszłości swojej rodziny, potrafił wybić się na sam szczyt. Imponuje mu Olga, która nie boi się przeciwstawić innym, i niepokoi się o nią.

W powieści nie brakuje nagłych zwrotów akcji, które zmieniają nasze spojrzenie na pewne sprawy o 180 stopni. Tomasz Prusek umiejętnie dozuje informacje, by czytelnik za szybko nie odkrył intrygi. Trzeba przyznać, że zakończenie jest zaskakujące. Powieść skłania do przemyśleń na temat świata biznesu oraz powierzania naszych oszczędności. Polecam ją miłośnikom powieści sensacyjnych oraz osobom z branży.

Tomasz Prusek jest dziennikarzem ekonomicznym i komentatorem giełdowym "Gazety Wyborczej". Od 20 lat zajmuje się polską giełdą. Jest laureatem licznych nagród - m.in. Nagrody im. Eugeniusza Kwiatkowskiego, Citigroup Journalistic Excellence Award. "K.I.S.S." to jego debiut literacki i jakże udany.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Konradzie, do pociągu też się nada, ale nie tylko :)

Beata, jasne, że pożyczę ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pożyczysz? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Słyszałem, że ta fabuła jest jednak wyjątkowo tania, ale do pociągu się nada

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podobno wszystkie postacie są fikcyjne, ale może mają swój pierwowzór.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przyznam, że intryga ciekawa, ale najbardziej mnie zaciekawił fakt, że jednym z bohaterów jest osoba o nazwisku Bernstein. Ciekawe, czy postać miała swój pierwowzór w rzeczywistości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.