Facebook Google+ Twitter

Kiszczak winny, Kania nie. Jest wyrok w sprawie stanu wojennego

Sąd ogłosił z opóźnieniem wyroki w sprawie oskarżonych w procesie dotyczącym stanu wojennego. Przed salą doszło do incydentu z udziałem protestujących, których Kania określił durniami. Sąd nałożył także kary porządkowe.

Sonda

Czy zgadzasz się z wyrokiem sądu?

 / Fot. PAP/Bartłomiej Zborowski"Morderca" oraz "Hańba!" - to tylko niektóre z okrzyków, jakie można było usłyszeć przed salą sądową, gdzie zapadnie wyrok w sprawie oskarżonych w procesie dotyczącym stanu wojennego.

O godznie 13.30 miał być ogłoszony wyrok, lecz doszło do kilku incydentów. Gdy TVN pytał Stanisława Kanię o odczucia przed decyzją sądu, zebrani określili go mianem mordercy.

"Jestem dumny z tego, co zrobiłem, zrobiłbym to jeszcze raz" - mówił Kania, który był pierwszym sekretarzem KC PZPR. Protestujących nazwał "durniami".

Ponadto, podczas przerwy na naradę, na salę sądową wtargnął Adam Słomka - lider KPN (Konfederacja Polski Niepodległej). Został on jednak wyprowadzony przez strażników. Sąd podjął już decyzję o zmianie sali w celu ogłoszenia wyroku.

Sąd poinformował, że wyrok zapadnie o godzinie 15. Jego ogłoszenie odbędzie się za zamkniętymi drzwiami. Wysłuchać wyroku będą mogły jedynie osoby do tego uprawnione, czyli m.in. dziennikarze z akredytacją.

Godz. 15.00: Sąd nałożył karę porządkową na Adama Słomkę. Lider KPN "dostał" karę w postaci 14 dni pozbawienia wolności.

Godz. 15.20: Czesław Kiszczak - winny i skazany na 2 lata w zawieszeniu na 5.

Godz. 15.25: Stanisław Kania uniewiniony.

Godz. 15.30: Sprawa Kempary umorzona. Czyny popełnione przez członkinię Rady Państwa PRL uległy przedawnieniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

puchacz
  • puchacz
  • 12.01.2012 18:49

ze sprawiedliwościa to jest ciężko jakie problemy były z ukaraniem pinocheta i zbrodniarzem w pełym wymiarze czy innymi jak choćby katami z obozów nazistowskich a ci z obozów komunistycznych to wogóle uniknęli kary właściwie z kiszczaka czy kani chce sie zrobić kozłów ofiarnych bo najbardziej winny i bezwzględnie to był jaruzelski co miał za sobą generałów i trzymał wszystkich pod butem no i ci co strzelali i dali bezpośredni rozkaz przecież to był reżim wojskowy a gdzie wojskowi?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Andrzej Wróbel
  • Andrzej Wróbel
  • 12.01.2012 17:39

Ależ nerwowy ten sąd. jak w takim stanie można wyrokować ;)?! Jednego nie rozumiem: co to do cholery ta Rada Państwowa KC PZPR ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niezależny sąd ogłosił wyrok: Adama Słomkę skazujemy na 14 dni więzienia !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kanię to przecież zdjęli z funkcji jak nie chciał stanu wojennego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nastepna udana prezentacja kontynuacji Totalitaryzmu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.