Facebook Google+ Twitter

KKO 2, czyli kulturalna jesień w Ostrowcu Świętokrzyskim

Prawdziwy wysyp imprez kulturalnych nastąpi w najbliższym czasie w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dla wszystkich żądnych artystyczno-kulturalnych wrażeń przygotowaliśmy 2. część Kalendarza Kulturalnego Ostrowczanina.

17 października 2012 r.
O godzinie 20 w hali sportowo - widowiskowej wystąpi Kabaret Moralnego Niepokoju. Rafał Górski, Przemysława Borkowski, Mikołaj Cieślak, Rafał Zbieć i Magdalena Stużyńska przedstawią swój program "Galaktikos". Bilet wstępu kosztuje 45 złotych.

19 - 21 października 2012 r.
Po raz 28. Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim będzie gościć uczestników Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego Literatury Współczesnej, imprezy od której rozpoczynały się kariery aktorskie m.in. Marcina Bosaka, Mirosława Baki, Plakat zapowiadający recital Lecha Dyblika. / Fot. www.mck.ostrowiec.plMagdaleny Waligórskiej i innych. Tegoroczna edycja OKR - u rozpocznie się o 17 koncertem Mistrzów Słowa (sala kameralna MCK). Impreza będzie obfitowała w wiele ciekawych imprez towarzyszących. W piątek o godz. 20 w Klubie Perspektywy wystąpi w recitalu błatnych piosenek zatytułowanym "Ojciec mój Lenin - radziecki surrealizm z punktu widzenia psa" Lech Dyblik, aktor znany z wielu ról drugoplanowych i epizodów. W sobotę w foyer kina Etiuda wystąpi czeski Teatr Delikates ze spektaklem "Pozor uż nemôżem". O 20 rozpocznie się parada teatralna, którą poprowadzi ulicami miasta Grupa Happenerska Nowa Huta - Teatr So Close. Natomiast w niedzielę o godzinie 11 wystąpi Marek Cichucki, aktor łódzkiego Teatru Nowego. Przedstawi on spektakl "Poza rzeczy - wistością". W samo południe rozpocznie się koncert laureatów 28. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

19 października 2012 r.
W Biurze Wystaw Artystycznych o godz. 18 rozpocznie się wernisaż wieńczący 11. Międzynarodowy Jesienny Salon Sztuki i wręczenie nagrody Homo Quadratus Ostroviensis. W tym roku jury pod przewodnictwem prof. Adama Wsiołkowskiego przyznało ją Pawłowi Słocie.

21 października 2102 r.Rok Jana Rybkowskiego. / Fot. Krzysztof Krzak
O godzinie 16 w Muzeum Historyczno - Archeologicznym zostanie otwarta wystawa "Jan Rybkowski 1912 - 1987. Pro memoria" zorganizowana w ramach Roku Jana Rybkowskiego. Na wystawie zgromadzono plakaty filmowe ze zbiorów własnych ostrowieckiego Muzeum i łódzkiego Muzeum Kinematografii, np. "Album polski" i "Chłopi". Ukazane zostały archiwalia związane z osobą Jana Rybkowskiego (nagrody państwowe, korespondencja prywatna z przyjaciółmi, życzenia i gratulacje - m.in. z autografami Beaty Tyszkiewicz i Andrzeja Wajdy).

22 października 2012 r.
Miejska Biblioteka Publiczna zaprosiła do Ostrowca Świętokrzyskiego jednego z najznakomitszych reportażystów polskich, Jacka Hugo - Badera, współpracownika "Gazety Wyborczej", autora takich książek, jak "Biała gorączka", "W rajskiej dolinie wśród zielska" i "Dzienniki kołymskie". Spotkanie w czytelni głównej przy ulicy Wardyńskiego rozpocznie się o godz. 17.Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowcu Świętokrzyskim - miejsce spotkań z pisarzami. / Fot. Krzysztof Krzak

24 października 2012 r.
W tym samym miejscu i o tej samej godzinie, jak powyżej, odbędzie się spotkanie z Hanną Kowalewską, pisarką, autorką cieszącego się dużą poczytnością cyklu o Zawrociu i powieści dla młodzieży, m.in. "Letnia akademia uczuć".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.