Facebook Google+ Twitter

Klacz Iza ma nowy dom

Udało się! Uratowaliśmy życie kolejnej istoty skazanej na śmierć w mękach. Historię klaczy już opisywałem na łamach Wiadomości24.

 / Fot. fot.fundacja Tara1 września klacz Iza, została zawieziona do nowego domu. Sam załadunek i transport - pomimo wielu obaw - przebiegł bardzo spokojnie. Nie było szarpaniny. Wystarczyła odrobina „zaklinania” w wykonaniu Pana Pawła Moroza i Iza po chwili siedziała w przyczepie. Wyładunek nastąpił jeszcze szybciej. Swój przyjazd oznajmiła głośnym rżeniem, na co od razu odpowiedział jej inny koń, również kasztan - Aramis, do którego po wspólnym zapoznaniu się, zapałała przyjaźnią. Iza jak do tej pory zachowuje się grzecznie.

Klacz trafiła pod opiekę Pana Michała Bednarka z Szewc. Był to pierwszy tego typu przypadek w całej historii Tary. Podpisaliśmy umowę, która została sporządzona tak, by zapewnić koniowi dożywotnią opiekę i godne warunki bytowe. W przypadku niewywiązywania się przez Pana Michała z umowy, lub odmowy dalszego pobytu konia w stajni, Iza ma zostać przekazana do Fundacji Tara.

Czy się udało? Czy Iza odnalazła swój dom? Czas pokaże.Na chwilę obecną jest zabezpieczona i nie grozi jej śmierć. Z tego należy się cieszyć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo się cieszę;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.