Facebook Google+ Twitter

Kładka Miłości czy Most Zakochanych?

Pisałam we wcześniejszych artykułach dlaczego chcę zamienić Most Zakochanych na Kładkę Miłości. Tylko jak właściwie miałoby to wyglądać? Z definicji kładka to obiekt przeznaczony dla pieszych i tyle. Resztę tą "sercową" musimy dopisać sami.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/6b/Bridge_of_Love_(key).jpg / Fot. Wikimedia CommonsPisałam we wcześniejszych artykułach dlaczego chcę zamienić Most Zakochanych na Kładkę Miłości. Możecie jednak spytać jak właściwie miałoby to wyglądać. Postanowiłam więc przybliżyć Wam moją koncepcję również od strony "technicznej". Kładka wg. definicji to "rodzaj obiektu inżynierskiego (mostu lub wiaduktu), przeznaczonego dla pieszych", a most to "rodzaj przeprawy w postaci budowli inżynierskiej, której konstrukcja pozwala na pokonanie przeszkody wodnej (rzeki, jeziora, zatoki, morskiej cieśniny itp.)" Tyle definicje. Dla mnie kwestia nazwy jest bez znaczenia. Może być Most Zakochanych i Kładka Miłości. Ważne, by projekt nie pozostał jedynie na papierze.

Warszawski Trakt Zakochanych (WTZ) to w koncepcji tematyczny pieszy szlak turystyczny o zasięgu lokalnym (Powiśle), obejmujący miejsca i obiekty związane z dziedzictwem kulturowym z hasłem przewodnim „Zakochani w Warszawie”. Tworzy go więc jakaś ilość punktów-miejsc związanych z zakochanymi osobami. Jakimi? To będzie trzeba jeszcze określić, ale sądzę, że wiele z tych "par" uda się nam wspólnymi siłami zaprezentować dzięki akcji Lidii Raś. Ludzie tacy jak Reymont, Orzeszkowa, Chopin czy Skłodowska-Currie też kochali, więc może miejsca takie jak Mariensztat, Arkady Kubickiego, Agrykola, Kolonia Profesorska były tego świadkami? Nie zapominając o Moście Zakochanych czy Kładce Miłości. Dla mnie to przejście nad LINK ulicą Górnośląską a dla Lidii Raś LINK na Książęcą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.