Facebook Google+ Twitter

Klamka zapadła. Prezydent podpisał ustawę emerytalną w Dzień Dziecka

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawe emerytalną.

Jak podaje gazeta.pl prezydent po przemyśleniach i konsultacjach w piątek po południu 1 czerwca podpisał kontrowersyjną ustawę emerytalną.

Wcześniejsza emerytura jest nadal możliwa dla kobiet, które skończyły 62 lata i 35 lat płaciły składki ubezpieczeniowe z częściową kwotą emerytalną oraz dla mężczyzn po 65. roku życia i 40 latach składkowych z tym samym rozwiązaniem finansowym.

Pełny skutek prawny i praktyczny ustawa osiągnie dla pań w 2040 roku, dla panów w 2020 roku. Prezydent bierze pod uwagę, że pewne grupy społeczne skierują ustawę emerytalną do Trybunału Konstytucyjnego.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

eliza kowalska
 • eliza kowalska
 • 04.06.2012 22:27

Prezydentowi mocno szwankuje pamięć - przed wyborami mówił że nie widzi potrzeby podniesienia wieku emerytalnego. Teraz spełnia oczekiwania takich Balcerowiczów, którzy dbają tylko o interesy ofe, które systematycznie wywożą miliardy z Polski.. A media bardzo mw tym pomagają, odwracają uwagę od istotnych spraw społecznych: zajmują sie piłką nożną, wałkują do obrzydzenia powiedział Obama.

Polak będzie musiał pracowac do 67 roku zycia już w 2020r. Obywatel niemiecki przejdzie na emeryturę w wieku 67 lat dopiero w roku 2029 mimo iż żyje 5 lat dłużej od statystycznego Polaka. Wiek emerytalny w Grecji po reformie wynosi 65 lat. Grecy żyją dłużej od Polaków o 4 lata. Srednia emerytura w Grecji wynosi 3,5 tyś zł a Polska musi zrzucić się na ratowanie Grecji. ...
W Szwecji wiek emerytalny wynosi 67 ale każdy obywatel ma prawo przejść na emeryture po ukończeniu 61 lat. Tak zła, antyspołeczna reforma emerytalna została wprowadzona tylko w Polsce. Polska bardzo nie lubi swoich obywateli. Młodzi Polacy w poszukiwaniu pracy opuszczają Polskę. Tutaj zostaną starzy ludzie którzy zdążą umrzeć zanim doczekają się emerytury głodowej. To wszystko wygląda na politykę eksterminacji narodu polskiego...

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 03.06.2012 13:14

ja jestem realistą ..do końca kadencji ten rząd dotrwa ..i na tym jego koniec... no i rządów PO!!!bo jesli nawet ja nie bede już głosował na PO to bedzie bardzo żle!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Inka
 • Inka
 • 03.06.2012 09:26

Robią wszystko by ich wywalić na zbity pysk; jeszcze przed upływem kadencji .Tego pewnie chcą??

Komentarz został ukrytyrozwiń
jędruś
 • jędruś
 • 03.06.2012 09:23

dla ludzi nie ma pracy ..rynek ofert sie kurczy z roku na rok a tu sie wydłuża wiek ..paranoja co ci starsi ludzie beda robić???{przecież nikt o zdrowym umysle nie wierzy w kit o osłonach!!}trzeba zmienić partie rządzacą...głosowałem zawsze na PO .. ale to juz koniec ...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gerard Stenc^
 • Gerard Stenc^
 • 03.06.2012 09:19

Cudowny jest ten nasz P rezydent,wręczył kochanym dzieciom Kapitał Nic ...

Komentarz został ukrytyrozwiń
weteran PO
 • weteran PO
 • 03.06.2012 09:17

prezydent wydał wyrok na formacje tuska.... było setki innych sposobów wyciagniecia kasy od polakow...ale ta pseudoustawa nie przezyje najblizszych wyborów... więc nie ma o czym nawet mówić..moi znajomi i młodzi i starsi odwracaja sie masowo od PO ..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.