Facebook Google+ Twitter

Klan znów zagra! W Gdyni!

Marek Ałaszewski, lider legendarnego Klanu, powraca na estrady muzyczne z nowym składem zespołu. Po koncercie w Słupsku, w ramach Festiwalu NIEMEN Non Stop, dzisiaj wystąpi w Gdyni.

 / Fot. M. AłaszewskiKoncert zatytułowany "Laufer" rozpocznie się w gdyńskim Klubie "Ucho" dzisiaj o godz. 20. Dla Marka Ałaszewskiego jest to powrót po latach do czynnego koncertowania. Współautor "Mrowiska", jednej z najlepszych płyt w historii rocka, z której muzyka stała się inspiracją do stworzenia widowiska baletowego pod tym samym tytułem, powrócił na rynek muzyczny w 1992 roku krążkiem "Po co mi ten raj?". Teraz, podczas koncertów w Słupsku i Gdyni, przypomina nie tylko utwory z tamtych płyt, ale i promuje te, które znajdą się na kolejnym krążku reaktywowanego Klanu.

Starszym miłośnikom rocka progresywnego nie trzeba przypominać, że takie utwory tego zespołu jak " Z brzytwą na poziomki", "Nie sadźcie rajskich jabłoni" czy "Gdzie jest człowiek" wstrząsnęły przed czterdziestu laty polskim rynkiem rockowym. Ałaszewski - tak kompozycjami, tekstami jak i wykonawstwem - niemal z marszy postawiony został obok Niemena i Nalepy. Późniejsze kompozycje potwierdziły słuszność takiej kwalifikacji artysty.

Jak poruszająca jest to muzyka i jak można wciąż upominać się o fundamentalne dla człowieka wartości, można będzie usłyszeć dzisiaj w Gdyni! Tak więc... Klub Muzyczny UCHO, ul. Św. Piotra 2, godz. 20!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Kaziu! Jeśli porównujesz Go do Niemena, to przyślij mi choć z jeden link, gdzie bym mógł go posłuchać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marku! Mam nadzieję, że Warszawa upomni się o... swojego muzycznego mieszkańca! Jego twórczość plastyczną powoli docenia!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 07.11.2009 13:55

Ryszardzie, aż mi żal, że nie dojadę....... :-)) Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.