Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21121 miejsce

"Klaps! 50 twarzy Greya" w Teatrze Polonia w Warszawie

10 marca w Teatrze Polonia w Warszawie odbył się pokaz dla mediów próby najnowszej sztuki, której premiera planowana jest na 14 marca. "Klaps! 50 twarzy Greya" reżyseruje kanadyjski reżyser John Weisgerber.

W najnowszej premierze Teatru Polonia w Warszawie wystąpią Marta Walesiak, Magdalena Lamparska i Mateusz Damięcki. / Fot. materiał promocyjny Teatru PoloniaSztuka ta nie jest, jak można by sądzić, sceniczną adaptacją bestsellera powieściowego ostatnich miesięcy autorstwa E.L. James "Pięćdziesiąt twarzy Greya", którą w samych tylko Stanach Zjednoczonych w ciągu pierwszych trzech miesięcy po ukazaniu się sprzedano w liczbie 20 milionów egzemplarzy.

Sztukę, którą po raz pierwszy w Europie będzie można zobaczyć 14 marca 2014 roku na Małej Scenie warszawskiego Teatru Polonia napisali J. S. Blair, I. M. MacIntyre, J. A. Millan, S. A. Moran, C. J. Munch, A.M. Scheffler, I.P. Whalen jest subtelną kpiną z tej książki i z takiego rodzaju literatury, a także opowieścią o wspólczesnych kobietach i mężczyznach. Na scenie spotykamy autorkę książki i dwójkę stworzonych przez nią postaci, które kłócą się z autorką o ich wizerunki i zalety intelektu i charakteru. Przekładu dokonał Bartosz Wierzbięta, autor dialogów m.in. do "Shreka" i "Madagaskaru". Scenografię i kostiumy do spektaklu "Klaps! 50 twarzy Greya" wyreżyserowanego przez Johna Weisgerbera przygotowała Paulina Czernek.

W głównej roli wystąpi Mateusz Damięcki, któremu towarzyszyć będą na scenie Marta Walesiak i Magdalena Lamparska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.