Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8566 miejsce

"Klara" Izy Kuny w Teatrze Powszechnym. Premiera 21 marca

Popularna powieść Izy Kuny "Klara" doczekała się adaptacji na deskach Teatru Powszechnego. Reżyseruje Aleksandra Popławska, w roli głównej - Edyta Olszówka. Premiera już 21 marca.

 / Fot. materiał prasowy Teatr Powszechny"Klara" to spektakl oparty na powieści Izy Kuny, wyreżyserowany przez Aleksandrę Popławską. Opowiada o pokoleniu dzisiejszych czterdziestolatków. Główna bohaterka, Klara (Edyta Olszówka) to czterdziestoletnia singielka, która wciąż nie może ułożyć sobie życia. Ma romans z żonatym mężczyzną, a jej relacje z matką i przyjaciółmi są dość skomplikowane.

- Klara jest autentyczna, reprezentuje pokolenie współczesnych czterdziestolatków - mówi Edyta Olszówka. Główna bohaterka garściami połyka antydepresanty, nadużywa alkoholu i cierpi z powodu dominującej samotności. Również ludzie, którzy ją otaczają, borykają się z wieloma problemami i stale poszukują miłości. Matka Klary ( Joanna Żółkowska) jest malkontentką i samotną kobietą, którą mąż zmienił na taką, która "jest do wytrzymania". - Gram matkę Klary, niektórzy mówią, że toksyczną, a ja uważam, że po prostu matkę, która troszczy się o swoje dziecko. Córka powtarza mój los, jesteśmy obie samotnymi kobietami -mówiła na konferencji prasowej Joanna Żółkowska.

Wronka (Ola Bożek), przyjaciółka głównej bohaterki to kobieta modna, lubiąca dobrą zabawę. Ma duże powodzenie wśród mężczyzn i często zmienia partnerów. W głębi serca pragnie jednak bezpieczeństwa i takiej miłości do końca życia. Poznajemy również Piotra, w tej roli wystąpił Michał Sitarski, który dopiero w wieku 40 lat decyduje się powiedzieć rodzicom, że jest homoseksualistą. - W sztuce jest wiele wątków, opowiadają one o miłości między mężczyzną a kobietą, między dwoma mężczyznami, o relacjach z matkami - mówi odtwórczyni głównej roli, Edyta Olszówka.

"Klara" to opowieść o relacjach międzyludzkich. Spektakl zabawny, ale również bardzo wzruszający. Podczas konferencji prasowej, Edyta Olszówka mówiła, że to sztuka, która pokazuje samotność i zagubienie czterdziestolatków, ich wielkie pragnienie miłość.

Premiera sztuki zbiega się z 40-leciem pracy zawodowej Joanny Żółkowskiej. - Minęło 40 lat od dnia kiedy pierwszy raz stanęłam na scenie. Czasy się bardzo zmieniły. Wydaje mi się, że gdybym teraz zaczynała to nie wiem, czy bym się zdecydowała być aktorką. To wszystko stało się mniej ważne niż kiedyś. Sztuka, teatr, ten zawód stały się mniej ważne. Może musimy sięgnąć dna i wtedy się odbić, żeby wszystko znów miało właściwą wagę.

Teatr Powszechny zaprasza na premierę spektaklu "Klara" już od 21 marca. Kolejne spektakle odbędą się w dniach 22-23 marca oraz w dniach 10-14 kwietnia o godzinie 19:30 na Scenie Małej.

"Klara", Iza Kuna
reżyseria - Aleksandra Popławska
Teatr Powszechny
premiera, 21 marca 2013

Występują:
Edyta Olszówka - Klara
Joanna Żółkowska - Matka Klary
Marek Kalita (gość.) - Alex
Agnieszka Krukówna - Żona Alexa
Ola Bożek - Wronka
Michał Sitarski - Piotr
Piotr Ligienza - Jan, Dżin, Malte, Kelner, Nurek
Elżbieta Kępińska- Ciocia Marynia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.