Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13966 miejsce

"Klara" - śmieszno-gorzka opowieść o pokoleniu czterdziestolatków

Miałem okazję w sobotni wieczór zobaczyć spektakl „Klara” Izy Kuny w reżyserii Aleksandry Popławskiej. Ten spektakl to śmieszno-gorzka opowieść o pokoleniu dzisiejszych czterdziestolatków. Bardziej gorzka niż śmieszna !

 / Fot. plakat spektakluCzytając recenzję tej sztuki byłem bardzo zainteresowany co Aleksandra Popławska zrobiła z tekstem Izy Kuny? Trzeba było to zobaczyć; już duży problem z dostaniem biletu dawał dużo do myślenia. Pełna widownia oraz ludzie siedzący dwie godziny na schodach (wejściówki) jeszcze bardziej wyostrzyły moją ciekawość.

Warto było przeznaczyć ten zimowy wieczór na ten przejmujący spektakl. Zamiast standardowego opisu spektaklu pozwolę sobie zacytować recenzje innych autorów :„Śmieszny i dotkliwy spektakl oparty na popularnej powieści Izy Kuny. Klara - singielka tuż przed czterdziestką - wciąż nie może złożyć w całość swojego życia. Miota się w długoletnim związku z żonatym Aleksem, w pogmatwanych stosunkach z matką i z przyjaciółmi. Garściami łyka tabletki nasenne, antydepresanty popija alkoholem, walczy ze swoimi demonami i coraz bardziej ma wszystkiego dość. ”„Klara w reżyserii Aleksandry Popławskiej to śmieszno–gorzka opowieść o pokoleniu dzisiejszych czterdziestolatków. O ich samotności, braku poczucia bezpieczeństwa, potrzebie miłości i strachu przed nią. Patrząc na bohaterów Klary śmiejemy się z ich neuroz, zabawnych dialogów, desperackich prób ułożenia sobie życia; śmiejemy się, ale tak jakoś przez łzy.” „Klara Izy Kuny jest komedią, która powinna trafić na obowiązkową listę wszystkich singli. To opowieść, która z nutą goryczy przypomina o pędzącym czasie i magicznej, zbliżającej się nieubłaganie czterdziestce. To, wreszcie, opowieść o ludziach samych, ale nie samotnych, którzy powinni być statecznymi członkami rodzin, ale nie mogą pozbyć się młodzieńczego ducha.”Pod tymi recenzjami mogę się podpisać obiema rękami, świetnie zagrana sztuka z rewelacyjną Edytą Olszówką(Klara), świetnym Markiem Kalitą(Alex), klasą samą w sobie Joanną Żółkowską (Matka) pozostali aktorzy też nie ustępowali pola wymienionym .

Gorąco polecam ten spektakl,świetny, lekko groteskowy i karykaturalny obraz współczesnego świata.Klarę w reżyserii Aleksandry Popławskiej trzeba po prostu zobaczyć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.