Klasa 0 Rzeszów. Zaczernie gromi Głogovię 7:0

• Autor usunął profil

• Data dodania: 2008-10-27 21:28

Takiego lania nie spodziewał się żaden sympatyk Głogovii. Pierwsza połowa nie zapowiadała pogromu miejscowych. Po golu na 0:1 bliski wyrównania był Pastuła. Z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę, a po przerwie... istnieli już tylko goście.

Limblach Zaczernie (czerwono-czarno-białe stroje) rozgromił w Głogowie, miejscową Głogovię aż 0:7. / Fot. Marcin JastrzębskiPierwszy kwadrans meczu nie zapowiadał pogromu miejscowych. Podopieczni Tomasza Kaczyńskiego grali uważnie w obronie, a Pastuła z Bajkiem próbowali sił w indywidualnych akcjach.

Po pół godzinie gry, zarysowała się wyraźna przewaga lidera. Wynik otworzył Jucha. Po dośrodkowaniu Weresa, skutecznie główkował. Głogovia była bliska wyrównania, lecz poprzeczka uratowała Kukulskiego po strzale z rzutu wolnego Pastuły.

Wydawało się, że gospodarze po trzech zmianach w składzie, w drugiej połowie postarają się o wyrównanie. Jednak to przyjezdni, konkretnie Jucha, tym razem lewą nogą zdobył bramkę. Potem piłkarze Zaczernia robili to, co chcieli z swoimi rywalami. Kolejne gole były rezultatem szybkiej, zespołowej gry gości.

– Jak masz dziada, to go duś – zachęcał swoich piłkarzy do kolejnych ataków, trener Zaczernia, Jakub Słomski. Honor Głogowian mógł uratować Bajek, ale po dobrym podaniu od Żuka, będąc oko w oko z Kukulskim, chybił. W akcjach lidera najjaśniejszą postacią był Krzysztof Weres, który „maczał palce” przy większości ze zdobytych goli. – Nie spodziewałem się, że strzelimy tu aż siedem goli. Tym bardziej, że w pierwszej połowie mecz był wyrównany – mówił Piotr Kukulski, bramkarz Limblachu.

Głogovia Głogów Młp. – Limblach Zaczernie 0-7 (0-1)