Facebook Google+ Twitter

Klasa polityczna i chwile zwątpienia

Nowe, czasy, zmiany i nowe standardy. Trzeba być elastycznym i się dostosować albo działać, bo przecież demokracja. Dlaczego zatem czasem obywatela ogarnia zwątpienie?

 / Fot. W24Działać można na różny sposób, można zapisać się do jakiejś partii i zacząć robić karierę polityczną. Ale na pewno nie każdy by się na taki krok zdecydował, bo cechy osobowości trzeba mieć określone, jakie to łatwo dosyć określić obserwując standardy moralno-kulturalne naszej klasy politycznej. Można oddziaływać publikacyjnie, w internetowej a także papierowej formie. Jednak obecnie ilość tekstów wszelkie aspekty naszej rzeczywistości w różny sposób opisujących jest tak naprawdę ogromna. Oddziałuje zatem społecznie przede wszystkim ten kto główne medialne kierunki przekazu kontroluje.

W takim środowisku fakt istotny łatwo czymś mniej istotnym, czy wręcz zastępczym, może być bez trudności przykryty. Do tego wszystkiego należy dodać tak zwany instynkt stadny, zawsze lepiej być w grupie. Bo jak większość tak mówi to ja się podczepiam, wyłączam myślenie i sekuję tych co fakty analizują a także próbują zwrócić uwagę na szereg nieścisłości czy wręcz faktów daną prawdę medialną obalających. Jak wielu z nas powtarza, bez elementarnej analizy, coś zasłyszanego czy przeczytanego medialnie jako własne zdanie i broni go potem do upadłego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

manipulant
  • manipulant
  • 26.06.2012 08:48

No i ten istotny tekst wart zastanowienia trafia na bocznicę zaraz, bo moderator tak zdecydował czyli oddziaływanie ma nie większe niż 20 odsłon,

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.