Facebook Google+ Twitter

Klasa ze Snów - konkurs na superszkołę 1.0

Z początkiem września ruszyła druga edycja ogólnopolskiego konkursu plastycznego "Klasa ze snów", w którym udział mogą wziąć wszystkie szkoły podstawowe, gimnazja oraz szkoły średnie.

 / Fot. NOBOZielona tablica, kreda, gąbka, do tego gazetka na ścianie, biurko, szereg krzeseł i stolików. Tak wygląda większość klas w polskich szkołach – smutno i nudno. Powodem są najczęściej ograniczone środki finansowe i nasza, dorosłych, wyobraźnia. A gdyby tak projekt klasy oddać w ręce uczniów? Jak wyglądałaby, gdyby mogli ją zaprojektować nie martwiąc się o realne ograniczenia?

Pomysł zaproszenia uczniów do zobrazowania marzeń powstał w firmie ACCO Polska, właściciela marki NOBO, rok temu. Wówczas zorganizowano pilotażową edycję ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Klasa ze snów”. Niezwykłe pomysły, imponująca staranność i zaangażowanie dzieci i nauczycieli, pokazały, że projekt był wart realizacji i kontynuacji. Z początkiem września ruszyła nowa edycja „Klasy ze snów”. Podobnie jak rok temu, uczestnicy mają za zadanie przedstawić plastycznie swoją wymarzoną klasę. Nie ma ograniczeń w zakresie techniki, ani liczebności autorów jednej pracy. Jedyną granicą jest wyobraźnia.

Wszystkie prace będą w styczniu 2009 roku oceniane przez jury pod kątem oryginalności pomysłu i staranności wykonania. Dodatkowo wybór ciekawej pracy zostanie także oddany w ręce (myszki) internautów – przyznają oni w lutym Nagrodę Publiczności.

Zarówno prace wybrane przez jury, jak i przez internatów zostaną nagrodzone nowoczesnym sprzętem wizualizacyjnym marki NOBO. Dokładny opis konkursu, wraz z regulaminem, można znaleźć na stronie internetowej: www.klasazesnow.pl

Czytaj także.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

+ nigdy dość takich inicjatyw.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.