Facebook Google+ Twitter

Klaster Informatyczny Trident, czyli jak współpracują firmy z branży IT

Klaster Informatyczny Trident został sformalizowany w styczniu 2011 roku, choć bazuje na kilkuletniej współpracy firm, które go tworzą. Dziś jest to około dwudziestu firm zajmujących się zagadnieniami IT oraz dwie instytucje i uczelnia AGH.

Działalność klastra Trident ma na celu podniesienie konkurencyjności, zwiększenie efektywności, wykorzystanie zasobów oraz dyfuzję informacji, a także daje możliwość wprowadzania innowacyjnych produktów na rynek IT przez firmy należące do klastra. - Klastry to sprawdzony sposób na współpracę i rozwój firm z tej samej branży. Dlatego zdecydowaliśmy się na sformalizowanie kooperacji, która trwała już kilka lat i stworzyć sieć powiązań – mówi Sara Paleczny, koordynator projektu.

Trident planuje między innymi stworzenie IT demo center oraz inkubatora technologicznego, przez co małe i średnie przedsiębiorstwa będą miały łatwiejszy i prostszy dostęp do najnowszych technologii. Działalność klastra umożliwi również dostęp do inteligentnej wyszukiwarki rozwiązań informatycznych.

Bardzo istotny jest tu komponent badawczy – dzięki współpracy z Akademią Górniczo-Hutniczą oraz innymi jednostkami naukowo-badawczymi, firmy wchodzące w skład klastra mogą swobodnie korzystać z wyników badań, testów oraz profesjonalnych konsultacji.

Dzięki przynależności do klastra uczestnicy mogą efektywniej wykorzystywać swoje zasoby oraz promować produkty bez konieczności ponoszenia własnych inwestycji, co w rezultacie przyczynia się do wzrostu konkurencyjności.

Trident rozpoczął również działania na arenie międzynarodowej i obecnie nawiązał współpracę z klastrami informatycznymi z Czech oraz z Litwy.

Czytaj też: Klaster Informatyczny –


Więcej informacji na:
www.trident-it.org
info@trident-it.org

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.