Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7760 miejsce

Klaster Logistyczno-Transportowy "Północ-Południe" w Gdańsku

Nadrzędnym celem działalności Klastra jest projektowanie i wdrażanie energooszczędnych technologii logistycznych. Cel ten stanowi o unikalności, innowacyjności oraz kluczowym znaczeniu Klastra w woj. pomorskim, w Polsce i regionie Bałtyku.

Wręczenie Tytułu Honorowego Prof. Witoldowi Andruszkiewiczowi na Walnym Zebraniu Klastra Logistyczno-Transportowego Północ-Południe 19.04.2013r. / Fot. Menu GroupHonorowym Przewodniczącym Klastra jest Profesor Witold Andruszkiewicz, wybitna osobowość polskiej gospodarki morskiej, niezłomny bojownik o rozwój polskich autostrad i portów, który upatruje szanse rozwoju regionu w międzynarodowej turystyce morskiej.

Klaster Logistyczno-Transportowy "Północ-Południe" z siedzibą w Gdańsku to oddolna inicjatywa pomorskiego biznesu. Działa w branży logistyki, transportu i dystrybucji, która jest wiodącym sektorem gospodarki regionu, niezbędnym do jej efektywnego i sprawnego funkcjonowania.

Prezydium Klastra Północ-Południe na Walnym Zgromadzeniu Klastra, od lewej na zdjęciu: Ryszard Gruda, Przewodniczący Rady Klastra Marek Świeczkowski, Ryszard Świlski, Sławomir Niecko, Honorowy Przewodniczący Prof. Witold Andruszkiewicz / Fot. Menu GroupMotto Klastra brzmi "Miarą kreatywności ludzi jest ich gotowość do współpracy". Klaster Logistyczno-Transportowy "Północ-Południe" jest innowacyjnym partnerstwem trójsektorowym, czyli współpracy biznesu, nauki i samorządu. Działa on w formie konsorcjum na podstawie dobrowolnego porozumienia z dnia 16 lipca 2012 roku. Należą do niego przedsiębiorstwa tworzące logistyczny łańcuch wartości, w tym różne rodzaje transportu, od morskiego, lotniczego, poprzez drogowy, kolejowy do rurociągowego i przesyłowego włącznie.

Jak stwierdził Marek Świeczkowski, Przewodniczący Rady Klastra, podczas dyskusji na niedawnym Walnym Zebraniu. - „Pomorskie powinno stać się istotnym węzłem transportowo-logistycznym w kraju i w regionie Morza Bałtyckiego.” - Powstanie klastra i jego prężny rozwój to najlepsza droga, aby tak właśnie się stało.

Członkowie Klastra Logistyczno-Transportowego Północ-Południe / Fot. Menu GroupDo strategicznych kierunków działalności Klastra Logistyczno-Transportowego "Północ-Południe" należy efektywna współpraca sektora naukowo-badawczego z sektorem przedsiębiorstw, lepsze warunki rozwoju proeksportowo ukierunkowanych firm i klastrów gospodarczych, jak również wzrost poziomu inwestycji w branżach o największym potencjale rozwoju opartych o specyficzne potencjały województwa.

Idei klastra przyświeca zapewnienie sprawnych powiązań transportowych z centrami gospodarczymi Polski i Europy, integracja systemu transportu zbiorowego dla zwiększenia spójności wewnętrznej regionu i mobilności mieszkańców, w tym poprawa dostępności drogowej i kolejowej obszarów o najniższej dostępności w regionie.

Goście Walnego Zebrania Klastra Logistyczno-Transportowego Północ-Południe / Fot. Menu GroupDo celów Klastra Logistyczno-Transportowego "Północ-Południe" należy także wzrost bazy dochodowej obszarów w zasięgu oddziaływania korytarzy i węzłów transportowych, m.in. porty morskie, lotnicze, terminale intermodalne.

Rada Klastra Logistyczno-Transportowego "Północ-Południe" tytuł Honorowego Przewodniczącego nadała Profesorowi Witoldowi Andruszkiewiczowi podczas Walnego Zebrania Klastra w dniu 19 kwietnia 2013 roku w Sali Herbowej Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku. W uroczystości wziął udział Marszałek Województwa Pomorskiego Ryszard Świlski, członkowie i partnerzy Klastra oraz zaproszeni goście.

Wspólna fotografia Walnego Zebrania Klastra Logistyczno-Transportowego Północ-Południe 19.04.2013r. / Fot. Menu GroupWitold Andruszkiewicz urodził się w Omsku na Syberii w 1917 roku. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Handlowej w Poznaniu. Tytuł profesora zwyczajnego uzyskał w 1974 roku. Był pierwszym Dyrektorem Naczelnym C.Hartwig w Gdyni. Współpracował z Eugeniuszem Kwiatkowskim, będąc gorącym orędownikiem jego idei. Jest dożywotnim ekspertem UNCTAD ONZ, był doradcą premiera Kongo. Do dziś jest aktywnym wykładowcą oraz najstarszym członkiem Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego w Gdańsku.

Powstanie Klastra Logistyczno-Transportowego "Północ-Południe" ma źródło w spostrzeżeniu konieczności zwiększenia szans rozwojowych polskiej gospodarki, wzmocnienia konkurencyjności portów krajowych oraz potrzebę zwiększania innowacyjności procesów w branży logistyki, transportu i dystrybucji. Rozwój klastra zarówno tego jaki i innych to rozwój Polski.

Anna Figiel, Bogdan Węgrzynek

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

To ja napiszę coś na temat. "Artykuł" to promocja i informacja o powstaniu konsorcjum. Powstało ono żeby wszystkie zainteresowan firmy miały się gdzie dogadać co do cen i wyciągać większe zyski gdzie się da. No i żeby grupa osób zyskała fajne, "ciepłe" posadki...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Węgrzynek ...czy nie prościej usunąć reklamę ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jestem tutaj już pewien czas, ten przypadek jest pierwszym i kuriozalnym wykorzystaniem uprawnień. Żądam - zgodnie z zapowiedzią Pawła Nowackiego - ostrej reakcji Redakcji łącznie z wykluczeniem z naszej społeczności bez względu na zasługi itp.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bezczelność osiagnęła granice absurdu. REDAKCJO !!!!!!!!!!! - jakim prawem w imię czego usuwane są przez autora komentarze. Nie przywracam, powielam je wszystkie.
Krzysztof Krzak 12.06.2013 21:47 Komentarz został usunięty! Powód usunięcia: zbędny komentarz 2013-06-30 18:44:28 Komentarz został usunięty przez:Bogdan Wegrzynek Jak to się stało, że dwoje autorów opublikowało identyczne teksty, choć w różnych działach?! [przywroć]


Marek Chorążewicz 12.06.2013 22:14 Komentarz został usunięty! Powód usunięcia: zbędny komentarz 2013-06-30 18:44:09 Komentarz został usunięty przez:Bogdan Wegrzynek Po fajrancie... Kota nie ma, to myszy harcują... Widocznie Pan Bogdan z Panią Anną doszli do wniosku, że im więcej tym lepiej. [przywroć]

Andrzej Chorążewicz 13.06.2013 12:21 Komentarz został usunięty! Powód usunięcia: zbędny komentarz 2013-06-30 18:43:48 Komentarz został usunięty przez:Bogdan Wegrzynek Widać chcą portal w24 "zaklajstrować". [przywroć]

Marek Chorążewicz 13.06.2013 14:21 Komentarz został usunięty! Powód usunięcia: zbędny komentarz 2013-06-30 18:43:16 Komentarz został usunięty przez:Bogdan Wegrzynek Nikogo ani Krzysztof Krzak, ani ja nie obraziliśmy. Dlatego w Hyde Parku przywracam oba komentarze. A skoro nie na temat? To żądamy wyjaśnienia na temat. [przywroć]

Ireneusz Mosiczuk 17.06.2013 20:19 Komentarz został usunięty! Powód usunięcia: zbędny komentarz 2013-06-30 18:42:54 Komentarz został usunięty przez:Bogdan Wegrzynek Panowie Marku i Krzysztofie, kliknijcie w Google i sprawa będzie jasna. Autor materiału promuje własną działalność gospodarczą - brawo. Robi to jednak w sposób delikatnie pisząc czynami niezbyt godnymi Biznesmena. Dokonuje zabiegów nieetycznych. Zamieszcza na w24 materiały dalekie od bezstronności i dziennikarskiej rzetelności. Co gorsza zamieszcza materiały swoich współpracowników jako osobisty materiał. W sytuacjach krytycznych - wytykających ten precedens, wycina komentarze. Ponadto w necie używa form bezwarunkowych jak np. ...Prezydent RP Bronisław Komorowski i Bogdan Węgrzynek Związek Pracodawców Klastry Polskie w miłej rozmowie..., ....Zygmunt Solorz właściciel Polsatu i Bogdan Węgrzynek właściciel Menu Group - w realizacji kolejnych projektów. Zawsze profesjonalnie... Czyżby ? Przerost treści nad formą. Godne i korelujące z mikroCV w naszym serwisie? - moim zdaniem żenada. [przywroć]

Elżbieta Szychlińska 17.06.2013 20:41 Komentarz został usunięty! Powód usunięcia: zbędny komentarz 2013-06-30 18:42:27 Komentarz został usunięty przez:Bogdan Wegrzynek Panie Ireneuszu , zerknęłam na tę firmę . Dałam się wcześniej nabrać i myślałam,że to ruch społeczny zatroskany polską gospodarką .Teraz z Google się nie rozstanę . Materiały o klastrach to reklama .Dziękuję Panie Ireneuszu :) [przywroć]

Marek Chorążewicz 17.06.2013 20:56 Komentarz został usunięty! Powód usunięcia: zbędny komentarz 2013-06-30 18:42:06 Komentarz został usunięty przez:Bogdan Wegrzynek Szkoda Elu, że dostałaś zimnym prysznicem po twarzy, dzięki Irkowi... Miałaś jeszcze jakieś nadzieje, że "nasi" politycy robią coś w trosce o Polskę... U mnie ta "choroba" już przeszła. Rok temu nawet napisałem o tej trosce tutaj link [przywroć]

Tomek Staszewski 17.06.2013 21:12 Komentarz został usunięty! Powód usunięcia: zbędny komentarz 2013-06-30 18:41:30 Komentarz został usunięty przez:Bogdan Wegrzynek ''Do celów Klastra Logistyczno-Transportowego "Północ-Południe" należy także wzrost bazy dochodowej obszarów w zasięgu oddziaływania korytarzy i węzłów transportowych, m.in. porty morskie, lotnicze, terminale intermodalne.'' Mógłby mi ktoś wytłumaczyć ten cel? Dla mnie to jakiś bełkot. [przywroć]

Krzysztof Krzak 17.06.2013 21:12 Komentarz został usunięty! Powód usunięcia: zbędny komentarz 2013-06-30 18:41:04 Komentarz został usunięty przez:Bogdan Wegrzynek Szok po prostu, nigdy bym się do czegoś takiego nie posunął. Panu Irkowi dziękuję za otwarcie oczu! [przywroć]

Ewa Palusińska 17.06.2013 21:40 Komentarz został usunięty! Powód usu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Literówkę, Droga Pani Anno, to można zrobić w komentarzu, gdy pisze Pani coś na roboczo. Ale Tutaj człowiek chwali się swoją nauczycielską i wychowawczą pasją, chce budować zespoły biznesowe i "wywala byka ortograficznego", który wisi Bóg wie jak długo i żadnej korekty? To świadczy właśnie o marce tego pana.

A to co Pani tłumaczy na język zrozumiały, kiedyś nazywało się nowomową. Proszę popytać o to rodziców. Oni na pewno dobrze ten język pamiętają.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Tomek Staszewski
Nie jest to "bełkot", zdanie jest skonstruowane tak jak powinno, ale oczywiście wyjaśniam:
Jednym z celów Klastra jest to, aby na obszarach, gdzie mają zasięg porty, lotniska, terminale intermodalne (przeładunek i transport kontenerów różnymi środkami transportowymi), itd. (czyli korytarze i węzły transportowe), następował wzrost dochodów uzyskiwanych przez podmioty z tych terenów, (czyli bazy dochodowej), co następnie wpłynie na rozwój regionów.
Stanie się tak, gdy infrastruktura będzie się rozwijać, a rozwijać się będzie w odpowiedni sposób dzięki klastrowi, dzięki niemu pieniądze będą spożytkowane w odpowiedni sposób, bo samorządy będą konsultowały się z przedsiębiorcami z regionu i wspólnie wybierane będą rozwiązania najlepsze. A pieniądze te pochodzić będą z funduszy kierowanych właśnie na działania klastrów, bo gdyby nie klaster nie byłoby ich.

@Ewa Palusińska
Wytykanie literówki jest niebywale infantylne. Nie wiem czemu ma służyć. Argument z powodu braku argumentów.

@Elżbieta Szychlińska, Marek Chorążewicz
Materiały o klastrach nie są reklamą. Artykuły przedstawiają to co faktycznie się dzieje i jakie rzeczywiście niosą one za sobą efekty. W ostatnim czasie w naszym kraju znacząco spopularyzowała się ta forma współpracy, a podmioty, które zdecydowały się na nie, zdecydowanie dostrzegają korzyści jakie im przynoszą. Niech Państwo jeszcze poczekają, poobserwują, a zobaczą, że pisanie o klastrach to nie są "bański mydlane", że rzeczywiście rola klastrów wzrasta, jest ich coraz więcej i mają coraz większą siłę. Zainteresowanie klastrami jest duże i wciąż rośnie, zarówno wśród podmiotów, które mają w ich ramach współpracować (przedsiębiorstw, uczelni, samorządowców), jak również wśród władz centralnych. Takie są fakty. Rozpoczął się nowy etap, nowy sposób na rozwój Polski.

@Ireneusz Mosiczuk
Myli się Pan. Nie jest to promowanie własnej działalności gospodarczej. Pan Bogdan Węgrzynek nie jest członkiem klastra, pod którego artykułem Państwo piszą komentarze i nie ma korzyści z publikowania o nim materiałów. Podobnie z innymi artykułami. Komentarze krytykujące klastry i zamieszczane o nich artykuły nie są usuwane, usunięte jedynie mogą być te, które nie dotyczą tematu. Materiały współpracowników są materiałami powstającymi we współpracy, Pan Węgrzynek ma więc prawo je zamieszczać. Natomiast jeśli chodzi o działalność prowadzoną przez Pana Bogdana Węgrzynka w ramach jego firmy, to nie ma ona związku z klasteringiem, a wspominanie osób, z którym współpracuje na innych płaszczyznach i powierzchowne ocenianie jej jest bezzasadne. Pan Bogdan Węgrzynek oprócz swojej pracy zajmuje się też innymi rzeczami - organizuje akcje charytatywne, wspiera dobre idee, robi bardzo wiele rzeczy, za które można mu oddać szacunek. Zainteresowany jest także rozwojem Polski, a aby przejmować się przyszłością naszego kraju nie trzeba być interesownym i Pan Węgrzynek nie "robi biznesu na w24", doszukiwanie się reklamy swojej działalności w materiałach zamieszczanych tutaj jest błędem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki Ci Irku. Teraz to ja już wiem, że Pan Bogdan to jest GOŚĆ! Z Obamą i Putinem na tych zdjęciach Go tylko nie widziałem. Poza tym jestem pod wrażeniem!

Komentarz został ukrytyrozwiń

A widzieliście to?
Bogdan Wegrzynek - Moja Pasja - 'Krztałcenie' Liderów - Menu Group
:))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szok po prostu, nigdy bym się do czegoś takiego nie posunął. Panu Irkowi dziękuję za otwarcie oczu!

Komentarz został ukrytyrozwiń

''Do celów Klastra Logistyczno-Transportowego "Północ-Południe" należy także wzrost bazy dochodowej obszarów w zasięgu oddziaływania korytarzy i węzłów transportowych, m.in. porty morskie, lotnicze, terminale intermodalne.''

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć ten cel?
Dla mnie to jakiś bełkot.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.