Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21673 miejsce

Klaster OKIP wylatuje na misję gospodarczą do Indii

Przedstawiciele Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw z grupą biznesmenów w dniach 10-15 lutego 2014 roku będą uczestniczyć w misji gospodarczej do New Delhi i Kalkuty w Indiach.

New Delhi, Indie / Fot. archiwum Menu GroupW celu nawiązania międzynarodowej współpracy gospodarczej reprezentanci Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw, w tym Prezes Bogdan Węgrzynek, jednocześnie Wiceprezes Związku Pracodawców Klastry Polskie wraz z biznesmenami z naszego kraju wybierają się na misję do Indii, kraju który jest gospodarczym i politycznym liderem regionu Azji Południowej oraz niezwykle perspektywicznym rynkiem dla polskich inwestycji. Ostatni czas wskazuje na rosnącą obustronną współpracę w zakresie przede wszystkim energetyki, maszyn i urządzeń górniczych oraz nowoczesnych technologii.

Misja Gospodarcza do Indii zainicjowana przez Krajową Izbę Gospodarczą obejmować będzie udział w Szczycie Energetycznym Polska-Indie, który organizuje Ambasada RP w New Delhi wspólnie z Ministerstwem Gospodarki i wsparciem Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Ministerstwa Środowiska. Szczyt Energetyczny Polska-Indie, organizowany z okazji 60 rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych RP z Indiami, to jedno z najważniejszych przedsięwzięć promocyjnych w 2014 roku.

Przedstawiciele Klastra OKIP wezmą udział w szczycie i odbędą spotkania biznesowe w New Delhi i Kalucie. Podczas misji do Indii poruszone zostaną obszary współpracy dotyczące m.in. odnawialnych źródeł energii, w tym energetyki słonecznej i biomasy.

New Delhi, Indie / Fot. archiwum Menu GroupW dniu 12 lutego w New Delhi odbędzie się pierwsza część Szczytu w formule konferencji gospodarczej połączonej ze spotkaniami B2B. Będzie to doskonałe forum do nawiązania bezpośrednich kontaktów biznesowych i naukowych z indyjskimi firmami i instytucjami.

Kolejna część będzie miała miejsce w Kalkucie 13-15 lutego towarzysząc dwóm wydarzeniom - V Azjatyckiemu Kongresowi Wydobywczemu, podczas którego odbędzie się specjalna sesja poświęcona współpracy z Polską i ofercie strony polskiej w sektorze wydobywczym oraz Międzynarodowym Targom Górnictwa, Poszukiwań, Przetwórstwa Surowcowego, Metali i Maszyn (IME 2014), gdzie spodziewane jest duże zainteresowanie ze strony indyjskiego biznesu z sektora energetycznego i wydobywczego oraz instytucji naukowo-badawczych.

Misja gospodarcza i obecność podczas Szczytu Energetycznego Polska-Indie ma na celu przedstawienie indyjskim partnerom oferty inwestycyjnej i technologicznej polskich przedsiębiorstw i instytucji naukowych współpracujących w ramach Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw. Wraz z przedstawicielami indyjskiego biznesu, nauki i administracji ma zostać uzgodnione sprecyzowane zapotrzebowanie na grupy produktów i usług ze strony azjatyckiego partnera oraz określone oczekiwania wobec współpracy naukowej.

Anna Figiel

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.