Facebook Google+ Twitter

Klastry Polskie budują coraz większą sieć współpracy

W dniach 8-9 lipca 2013 roku w Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie odbyły się spotkania członków Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw.

Spotkanie w Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie / Fot. MG HoldingW spotkaniach uczestniczyli również przedstawiciele Klastra Mazurskie Okna, reprezentanci starostwa powiatowego, członkowie organizacji non-profit, przedstawiciele firm i przedsiębiorstw.

Najistotniejszymi aspektami wszystkich rozmów było poszukiwanie wspólnej przestrzeni współpracy pomiędzy organizacjami, firmami i instytucjami zlokalizowanymi na obszarze powiatu ostródzkiego, członkami Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw i Klastra Mazurskie Okna. Spotkanie stało się również okazją do dyskusji na temat możliwości wsparcia ludzi najbardziej potrzebujących, a tym samym odpowiadania na aktualne problemy społeczne przez zapobieganie rozwojowi różnego rodzaju patologii. Członkowie stowarzyszeń i fundacji jednoznacznie stwierdzili, że można to osiągnąć wyłącznie poprzez tworzenie projektów zakładających rozwój społeczny dzieci i młodzieży, ich aktywizację i edukację międzykulturową.

Spotkanie w Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie / Fot. Fot. MG HoldingW tych dniach dyskutowano również nad współpracą i znalezieniem jednej drogi w działaniach w związku z nową perspektywą finansową na 2014-2020, która diametralnie różni się od tej, która została przeznaczona na wcześniejsze lata. Specjaliści na co dzień zajmujący się pisaniem projektów zgodnie zauważyli, że tylko dzięki współpracy w ramach struktur klastrowych można wyznaczyć wspólną, skuteczną ścieżkę działań.

W spotkaniach uczestniczyły między innymi lokalne władze samorządowe: starosta ostródzki Włodzimierz Brodiuk, Stanisław Brzozowski – wicestarosta Ostródy; członkowie i koordynatorzy Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw i Klastra Mazurskie Okna; przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym „Koło” w Ostródzie; Artur Siódmiak – założyciel Akademii Piłki Ręcznej, organizator obozów sportowych dla dzieci; przedstawiciele MG Holding i wielu innych.

Spotkanie w Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie / Fot. MG HoldingPonadto, swoimi doświadczeniami podzieliły się osoby odnoszące sukcesy w zakresie pozyskiwania funduszy w ramach projektów europejskich, między innymi: Małgorzata Ligas – prezes Stowarzyszenia „Moje Marzenia Spełniają Się”, jak również odpowiedzialni za pozyskiwanie funduszy przedstawiciele starostwa powiatowego i inni (działający w ramach organizacji non-profit i nie tylko) uczestnicy spotkania.

Sponsorami wyjazdu byli: hotel Willa Port w Ostródzie, Agencja Promotorska Menu Group oraz Stowarzyszenie MMS z Nowego Sącza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Panie Marku jeśli tak Pan stawia sprawę... czuje że teraz wiem o wiele więcej niż przedtem ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Marcinie, a co chciałby Pan jeszcze wiedzieć konkretnego na ten wirtualny temat?

Jak powszechnie przecież wiadomo, klastry są obligatoryjnie najlepszym ekskluzywnym rozwiązaniem dla strategicznych oraz taktycznych przedsięwzięć inicjujących organizacyjne struktury innowacyjności w nowoczesnej wysoce stechnicyzowanej liberalno-demokratycznej gospodarce rynkowej sponsorowanej ze środków unijnych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie napisał Pan nic konkretnego Panie Bogdanie i myślę, że taka sama jest i cała inicjatywa, czytam już drugi tekst o tej tematyce i nadal nie rozumiem o co chodzi, robicie jakaś polską wersje holdingu??

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mocną stroną klastrów są odbywające się dyskusje, narady, sympozja, spotkania. Ich ilość, sądząc z artykułów na W24 - rośnie w postępie geometrycznym. Następnym etapem pewnie będzie sieć szkoleń i konferencji. Przypuszczam, że powstanie wiele prac magisterskich na ten temat. Można nawet ktoś zrobi habilitację. Z pewnością zarabiają już fotograficy, bo jest sporo zdjęć pamiątkowych. Za nimi pójdzie przemysł gastronomiczny, bo przecież nie można się naradzać o "suchym pysku". Wzrośnie rola transportu, bo przecież trzeba będzie jakoś uczestników sympozjów dowieźć na miejsce zbiórki. Materiały na konferencję trzeba będzie napisać i wydrukować. Zaangażuje się branżę komputerową i wydawniczą.
I w ten sposób tworzy się naturalny klaster jako kolejny fenomen polskiej gospodarki. Najważniejsze, że są na to środki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.