Facebook Google+ Twitter

Klastry Polskie na VI Forum Gospodarczym "Energia i Środowisko"

Podczas VI Forum Gospodarczego "Energia i Środowisko" 11 grudnia 2012r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie-wspieranego merytorycznie przez Związek Pracodawców "Klastry Polskie"-odbyła się sesja panelowa "Klastry, organizacja przyszłości".


Związek Pracodawców KLASTRY POLSKIE: Jarosław Bulanda i Tomasz Kozłowski / Fot. K.M. RatschkaUczestnicy Forum zgodnie podkreślali rolę współpracy we współczesnej gospodarce. Zaakcentowano istotę rozwoju klastrów, który spowoduje, iż Polska stanie się jednym z krajów o najnowocześniejszym przemyśle w Europie. Podczas panelu "Klastry, organizacja przyszłości" nastąpiła prezentacja klastrów z różnych regionów Polski. Wysokie kwalifikacje prelegentów specjalizujących się w temacie formacji gospodarczej klastrów, jak również prezesów działających polskich klastrów, umożliwiły doskonały przegląd możliwości uzyskania dynamicznego rozwoju rynków przy wielopłaszczyznowej współpracy z nauką. Przyszłość należy właśnie do klastrów gospodarczych. W Europie 68% wynalazków pochodzi z układów klasteringowych. Aby zdobyć nowe rynki, stworzyć nowe technologie, zespoły ludzkie muszą współpracować ze sobą na wielu płaszczyznach i w wielu kierunkach.Janusz Sobieraj - Związek Pracodawców KLASTRY POLSKIE / Fot. K.M. Ratschka

Tomasz Pawłowski z Condo Hotels z Ostródy, Starosta Ostródzki Włodzimierz Brodiuk, Bogdan Węgrzynek - Związek Pracodawców Klastry Polskie, MENU GROUP, Barbara Kubicka - Menu Group i Tomasz Kozłowski - Związek Pracodawców Klastry Polskie. / Fot. K.M. RatschkaPrelegenci rozpatrywali możliwości rozwoju klastrów w Polsce. W każdym środowisku, kulturze, kraju, mają one inne warunki i specyfikę tworzenia się. Solidarnie stwierdzono konieczność współpracy w ramach klastrów w celu rozwoju regionów. Omówiono zadania dotyczące ich rozwoju w Polsce i wnikliwie przeanalizowano kierunki klasteringu. Rozwój klastrów jest czynnikiem dynamizującym działalność gospodarczą oraz zapewnia długookresowe korzyści funkcjonującym w ich ramach przedsiębiorstwom. Klastry umożliwiają wzrost konkurencyjności i innowacyjności, ale także stanowią centrum wiedzy sprzyjające współpracy. Sesja panelowa uznana została przez uczestników za głęboko merytoryczną i wzorowo prowadzoną.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

W sieci znalazłem ciekawy artykuł na temat Starosty Ostródzkiego Włodzimierza Brodiuka http://www.se.pl/wlodzimierz-brodiuk,231413/

Myślę ,że to doskonały fachowiec i specjalista. Wysoko zajdzie w strukturach PO.

Aby było więcej takich mądrych i utalentowanych polityków !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widzę że dużo osób poczuło się urażonych moimi słowami. Być może są to osoby które chętnie korzystając z dobrego darmowej wyżerki lub też są powiązane z przemawiającym Starostą Ostródzkim.

Na w24 sporo czasu zabieram w sprawach energetyki , więc chętnie wysłucham uczestników klastra energetycznego , jeżeli oczywiście są takowi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dużo gadania o niczym , dobre żarcie , balanga do rana !!!
Prezentowany przykład starosty ostródzkiego Brodziuka . Zaczyna mowę o energii odnawialnej , LEDach i żarówkach a kończy na festiwalu reggae i Marleyu .
Zmarnowane pieniądze publiczne , bo przecież nie prywatne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.