Facebook Google+ Twitter

Klasyczna elegancja

Mężczyznom kojarzy się z garniturem, kobietom z prostą białą koszulą i spódnicą a co gdy dodamy, że chodzi o auta? Mercedes C klasa, E klasa? Volkswagen Golf? Audi A6? Nie tym razem. Mowa tu o prostej, tradycyjnej rodzinnej perspektywie...

Opel Astra II generacji.


Zdjęcie pochodzi z galerii Wikipedii / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Opel_Astra_G_front_20081128.jpg
Kilka wersji nadwozia (Hatchback 3D/5D, Sedan, Coupe, Kombi, Cabrio) daje duże pole manewru przy wyborze najodpowiedniejszej opcji dla siebie. Dodatkowym atutem, przy wyborze jest mnogość jednostek napędowych zarówno w wersji benzynowej jak i diesli. Podstawową jednostką dostępną w Astrze II jest 1,2 16V o mocy 65 lub 75 KM, co okazuję się być zbyt słabe do nieco ponad czterometrowego auta o masie 1017 kg. Jednostki 1,4 oraz 1,6 są doskonałym wyborem dla typowej polskiej rodziny, której zależy na połączeniu niskiej awaryjności wraz z optymalnym spalaniem. Moc jednostki 1,4 to 90 KM, zaś jednostek 1,6 to 75, 84, 100 lub 101KM. Jeśli zależy nam na większej mocy mamy możliwość wyboru jednostki 1,8 bądź 2,0 lub 2,2. Z pośród tych jednostek warto wyróżnić silnik 2,0 OPC o mocy 160 KM. Jest to jedyna sportowa jednostka w gamie Astry II. Poza silnikiem wyróżnia je wnętrze m.in. sportowe fotele, skórzana tapicerka oraz cena.

Pod maską możemy znaleźć również diesle, które zdecydowanie bardziej zadowolą osobę robiącą spore roczne przebiegi. Z pośród nich mamy zdecydowanie mniejszy wybór, ograniczający się do jednostek 1,7 o mocy 75/80 KM, 2,0 82/101 KM oraz 2,2 DTI o mocy 125 KM.

Pamiętajmy jednak, że nie kupujemy auta nowego a używane, więc niestety możemy jedynie przebierać wśród ofert rynkowych. Pośród krajowych ofert ciężko znaleźć auto z dobrym wyposażeniem, choć jest sporo aut krajowych. Często kupowały je rodziny, więc łatwiej o auto z zadowalającym przebiegiem, w dobrym stanie. Zdecydowanie łatwiej zweryfikować przeszłość w przypadku aut krajowych niż sprowadzanych. Tu musimy dokonać wyboru – krajowe z łatwą do sprawdzenia przeszłością, ale kiepsko wyposażone lub sprowadzane, gdzie gorzej wszystko sprawdzić a wyposażenie jest lepsze. Choć jak zawsze to nie reguła.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 12.08.2010 16:17

Kobieta nosi białą koszulą od chwili gdy ją założyła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdzie jest moderacja? W tekście pełno błędów!

"(Hatchback 3D/5D, Sedan, Coupe, Kombi, Cabrio)"- to są nazwy typu nadwozia, więc, po co je pisać dużą literą?

Brak spacji: "101KM", "(43pozycja)", "m.in."

"Z pośród" ==> Spośród
"tyś." ==> tys.
"4 - 5 letnich" ==> 4- 5-letnich lub cztero- pięcioletnich (i inne)
"170/180 km/h" ==> 170-180 km/h

Śródtytuł z kropką, interpunkcja, stylistyka...

To tylko przykłady... I ciekawe, od kiedy kobieta nosi białą koszulę...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.