Facebook Google+ Twitter

Klasyka Virtualo - pierwsza kolekcja w formacie ePUB w Polsce

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-08-23 17:19

Niepowtarzalna kolekcja 2 600 tytułów z serii Klasyka Virtualo w formacie ePUB – najwygodniejszym na e-czytnik. Pliki ePUB od Virtualo są odczytywane przez 95% e-czytników dostępnych w Polsce.

Od 01.09.2010 w ofercie Virtualo będzie dostępna pierwsza w Polsce kolekcja tytułów w formacie EPUB. Klasyka Virtualo składa się z ponad 2 600 tytułów i zawiera lektury szkolne, klasykę literatury polskiej, europejskiej i amerykańskiej. Również miłośnicy filozofii, historii i literatury staropolskiej znajdą w niej wiele ciekawych tytułów. Seria zawiera utwory prawie 700 autorów.

Format ePUB jest otwartym, międzynarodowym formatem opartym na języku XML. Z uwagi na swoje właściwości ePUB jest najlepszym formatem na e-czytniki, dzięki któremu tekst elastycznie dostosowuje się do wielkości ekranu. Dodatkowo istnieje możliwość zmiany wielkości czcionki i definiowania wielu innych ustawień użytkownika.

EPUB jest nieporównywalnie lepszym i wygodniejszym rozwiązaniem na e-czytnik niż sztywny format PDF. PDF będzie natomiast wygrywał z EPUB-em w użytkowaniu na komputerach stacjonarnych i laptopach. Dobrą wiadomością jest, że pliki ePUB od Virtualo są odczytywane przez 95% e-czytników dostępnych w Polsce, zatem Użytkownicy nie muszą obawiać się braku synchronizacji z urządzeniami, które już posiadają.

„Zaczynamy od klasyki” – informuje Robert Rybski, Prezes Virtualo – „Wkrótce w formacie ePUB dostępna będzie cała oferta Virtualo, w tym naszych nowych Partnerów: Wydawnictwa Świat Książki, Znak, Zysk i Ska, Axel Springer czy Runa.” Pojawienie się szerokiej oferty w formacie ePUB będzie prawdziwą gratką dla posiadaczy e-czytników, którzy nareszcie będą mogli w pełni wykorzystywać możliwości swoich urządzeń, a przede wszystkim komfortowo i bezpiecznie dla wzroku czytać e-booki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.