Facebook Google+ Twitter

Klasyki kina noir, kino z Hollywood i polskie filmy na POP!Festiwal od 7 listopada w kinie Iluzjon

Pierwsza edycja POP!Festiwal będzie poświęcona popularnemu w latach 40. i 50. XX wieku stylowi neo noir. Na uczestników czekają również kryminały, powieści sensacyjne, kino z Hollywood i polskie filmy sensacyjne. Festiwal rozpoczyna się 7 listopada w warszawskim kinie Iluzjon i potrwa do 9 listopada.

 / Fot. By Panek (Own work) [CC-BY-SA-3.0-pl (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], via Wikimedia CommonsOd 7 do 9 listopada w warszawskim kinie Iluzjon zobaczyć będzie można 17 pokazów filmów z gatunku neo noir. Ich bohaterami są prywatni detektywi, hipnotyzujące femme fatale oraz zwykli ludzie, którzy przypadkowo zostali uwikłani w porachunki świata świata przestępczego.

POP!Festiwal odbywać się będzie po raz pierwszy. Jak podkreśla Robert Ziębiński, dyrektor festiwalu: "Nasza impreza ma ambicję stać się pierwszym w Polsce miejscem, które nie tylko celebruje popkulturę, ale także jej uczy" - czytamy na iluzjon.fn.org.pl.

Zobaczyć będziemy mogli takie klasyki jak "Widmo", "Harry Angel", "Incepcja", "Spiderman", "Taksówkarz" czy "Pamięć absolutna". Premierowo zobaczymy fragmenty ekranizacji powieści "Ziarno prawdy" Zygmunta Miłoszewskiego.

Kolejną atrakcją będzie ogłoszenie nominacji do literackiej nagrody im. Henryka Sienkiewicza dla najlepszej polskiej popowej powieści roku, która ma niewielkie szanse w najbardziej prestiżowych konkursach, takich jak NIKE czy Nagrody Literackie Gdynia.

POP!Festiwal to nie tylko filmy. Między pokazami będą toczyć się dyskusje o pop kulturze z najlepszymi polskimi pisarzami kryminałów: Gają Grzegorzewską, Katarzyną Bondą, Wojciechem Miłoszewskim i Zygmuntem Miłoszewskim.

Zobacz także: 19.Forum Kina Europejskiego CINERGIA w Łodzi od 7 listopada

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.