Facebook Google+ Twitter

Klasztor Shaolin nie trafi jeszcze na giełdę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-02 07:25

Klasztor Shaolin na razie nie trafi na giełdę. Przeor Shi Yongxin uspokaja, że Shaolin - wbrew wsześniejszym informacjom - nie będzie też udziałowcem nowej firmy, która ma promować rozwój turystyki w prowincji Henan, gdzie znajduje się klasztor.

Spółka utworzona została przez władze miasta Dengfeng wraz z hongkońską firmą China Travel International Investment, zależną od „spółki matki" w kontynentalnych Chinach. Według wcześniejszych doniesień władze Dengfeng wpadły na pomysł, aby rozpocząć emisję akcji klasztoru Shaolin, który od tej pory miałby być notowany na giełdzie papierów wartościowych w Hongkongu.

Plany te wywołały oburzenie wśród mnichów i praktykujących buddystów, dla których klasztor Shaolin to nie tylko atrakcja turystyczma, lecz przede wszystkim jeden z najważniejszych ośrodków buddyzmu w Chinach. Przeor Shi na konferencji prasowej zapewniał, iż klasztor Shaolin nie będzie angażował się w komercyjne przedsięwzięcia.

Tymczasem od kilku lat Shi krytykowany jest właśnie za zbytnie skomercjalizowanie Shaolin, w którym m.in. realizowano program typu „reality show" z udziałem buddyjskich mnichów. Shi znany jest także z dość ekstrwaganckiego jak na buddyjskiego mnicha stylu życia oraz zamiłowania do dobrych zachodnich aut.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.