Facebook Google+ Twitter

„Klatka wariatek” – tolerancja czyli odważna komedia

Teatr Komedia ma w swoim najnowszym repertuarze komedię „Klatka wariatek” w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza.

Materiały promocyjne / Fot. Teatr KomediaNocny klub „La Cage Aux Folles” na Lazurowym Wybrzeżu. To tu rozgrywa się akcja muzycznej komedii. Porywająca muzyka, barwne stroje i piękne nogi, są tłem do męskich rozterek. Bo oczywiście najbardziej zaskakujące i pełne podziwu jest to, że te zgrabne nogi należą do mężczyzn. To oni właśnie mają dusze i usposobienie kobiet zaszytych w męskich ciałach. To tu rozgrywają się perypetie rodzinne, które ukazują brak tolerancji do nietypowych związków a jeszcze bardziej do wychowania w nich dzieci. W takim właśnie związku został wychowany Jean- Michel i jeśli jako dziecko radził sobie z odmiennością swoich rodziców, to jako narzeczony wstydzi się powiedzieć o tym swoim przyszłym teściom. Rodzony ojciec Georges oraz jego partner Albin – największa gwiazda klubu Zaza – który zastępował mu matkę, choć urażeni postawą syna zgadzają się spełnić jego prośbę o nieujawnianie jego przeszłości a teraźniejszość ukazać w moralnej formie.

Czego się więc nie robi dla ukochanego jedynaka - normalny dom, tata i mama- ułożona chrześcijańska rodzina. Niestety rodzona mama nie może przyjechać bo wychodzi za mąż a „mama”, która wychowała choć zraniona i odmienna stara się zagrać swoją rolę najlepiej jak potrafi przed przyszłymi i surowymi teściami. Surowi bo co mogło być gorszego: polityk z prawicowej partii, który chce likwidacji wszystkich nie moralnych klubów i dobrze ułożona żona. Wizyta wywołuje wielkie zamieszanie a jak zabawne, tolerancyjne i muzyczne polecam zobaczyć.

”Klatka wariatek” kojarzyła mi się z rozkrzyczanymi kobietami, gdzie żadna nie jest pewna czego pragnie. Jakie było moje zdziwienie, gdy na scenie zobaczyłam 7 wspaniałych tańczących kankana w szpilkach. W roli głównej podziwiać można Pawła Tucholskiego jako Zazę i gwiazdę całego klubu – dusza delikatnej kobiety, bardzo dobrze zagrana. W roli teściów oczywiście można zobaczyć Piotra Zelta i Katarzynę Skrzynecką. Polecam, trzeba to zobaczyć, by sprawdzić czy tolerancja jest w nas.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.