Facebook Google+ Twitter

Klątwa Faraonów dotarła do Łodzi

Po dużym sukcesie poprzednich wystaw, Park Miniatur zaprasza do obejrzenia tajemnic starożytnego Egiptu. Po "Ogrodzie Dinozaurów" i gabinecie figur woskowych, na rynku Manufaktury w Łodzi, otwarto kolejną wystawę - "Klątwa Faraonów".

Popiersie królowej Nefertiti / Fot. Krzysztof Olejniczak"Klątwa Faraonów" to jak na razie jedyna taka wystawa w Polsce. Można na niej zobaczyć kopie najbardziej znanych eksponatów, pochodzących z okresu starożytności. Wśród nich znajdują się popiersie królowej Nefertiti oraz złota maska Tutanchamona. - Oryginalne eksponaty nigdy nie opuszczają sal swoich muzeów, dlatego zobaczenie kopii stanowi dla wielu osób jedyną okazję do ich podziwiania. - mówiła w czasie otwarcia Agnieszka Kowalska, archeolog, która przygotowała oprawę dydaktyczną wystawy.


Po opuszczeniu grobowca możemy przyjrzeć się pracy archeologa / Fot. Krzysztof Olejniczak
Twórcami wystawy, oprócz Agnieszki Kowalskiej, która od 1999 roku jest uczestnikiem Polsko-Egipskiej Misji Archeologicznej Saqqara, są prof. Karol Myśliwiec, dyrektor Zakładu Archeologii Śródziemnomorskiej Polskiej Akademii Nauk, kierownik misji Saqqara, oraz Marek Pisarski. Stroną dekoracyjną zajęło się łódzkie studio SE-MA-FOR. Całość wystawy tworzy około dwustu eksponatów, jednak największe zainteresowanie wzbudza "przeklęty grobowiec". W czasie jego zwiedzania możemy podziwiać kopie malowideł i reliefów, które znajdują się w grobowcach władców Egiptu.


Włodzimierz Tomaszewski, v-ce Prezydent Łodzi, dał się namówić na pamiątkowe zdjęcie ze Sfinksem / Fot. Krzysztof OlejniczakWystawa "Klątwa Faraonów" zainteresuje nie tylko najmłodszych, którzy z przerażeniem oglądają jak z otwartego sarkofagu unosi się zmumifikowane ciało jednego z władców egipskich, ale także dorosłych. – Warto podkreślić, że na wystawie można dotknąć niektórych eksponatów, a nawet zrobić sobie zdjęcie ze Sfinksem. W większości muzeów takie rzeczy są niemożliwe, dlatego tu na tej wystawie ludzie będą czuli się swobodnie. - mówili organizatorzy - Poza tym, gdzie indziej można zobaczyć inscenizację rytuału balsamowania ciała zmarłego?


Na wystawie można podziwiać kopię maski Tutanchamona / Fot. Krzysztof OlejniczakWystawa dla zwiedzających zostanie otwarta 8 września i potrwa do 31 października. Można ją będzie zwiedzać codziennie: od poniedziałku do piątku w godzinach 9 - 21, natomiast w soboty i w niedziele od 10 do 21.

Szczegółowe informacje na temat wystawy znajdują się na stronie: www.tajemnice-egiptu.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Muszę pomysleć nad wizyta :)))) +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ładnie. Nie wypadłeś z formy :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

dzięki za plusy... ano Danielu faktycznie powrocik :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

fantastycznie :) szkoda, że tak daleko mi do Łodzi

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+) Powrocik Krzysiek? A w Łodzi i się dzieje, i mieszkają dobrzy DO :-]

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ w łodzi dużo się dzieje. Albo mieszkają w niej dobrzy DO! ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rewelacja! Muszę sie wybrac koniecznie do Łodzi!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.