121 miejsce

Klaudia Skibiak broni tytułów Mistrzyni Polski Juniorów

Klaudia Skibiak pływaczka z Gdańska kolejny raz ze złotymi medalami Mistrzostw Polski Juniorów w pływaniu

/ Fot. Olga / Fot. Olga / Fot. Olga / Fot. OlgaW dniach 03-05 marca 2017r. w Ostrowcu Świętokrzyskim do walki o najwyższe tytuły Mistrzostw Polski Juniorów 15letnich w pływaniu stanęło 592 zawodników ze 140 klubów.

Już pierwszego dnia Klaudia Skibiak stanęła przed bardzo trudnym zadaniem obrony tytułu Mistrzyni Polski Juniorów na dystansie 200 m stylem dowolnym.Pomimo dużego stresu ,młoda zawodniczka doskonale poradziła sobie z wyzwaniem,zajmując po pięknym finiszu pierwsze miejsce z czasem 2:4.70.

Drugiego dnia Mistrzostw Polski Klaudia podjęła walkę o złoty medal na dwukrotnie dłuższym dystansie 400 m stylem dowolnym. I tym razem młoda pływaczka stanęła na wysokości zadania,uzyskując tytuł Mistrzyni Polski z czasem 4:22.08 i przewagą ponad dwóch sekund nad kolejną zawodniczką.

Trzeci dzień Mistrzostw to start na najdłuższym dystansie dla dziewcząt 800 m stylem dowolnym.Do tej pory pory Klaudia dwukrotnie zdobywała brązowe medale w tej konkurencji. Tym razem jednak pływaczka sięgnęła po srebrny medal i tytuł v-ce Mistrzyni Polski z czasem 9:09.53,poprawiając swój rekord życiowy o 13 sekund.

Na sukcesy zawodniczki składa się kilka czynników-jej talent i ogromna praca zarówno pływaczki jak i jej Trenera jak również wsparcie firmy Transpolonia SA w Tczewie.