14910 miejsce

Klaudia Skibiak Mistrzynią Polski Juniorów Młodszych w pływaniu

Klaudia Skibiak,zawodniczka z Gdańska,podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w pływaniu zdobyła trzy medale oraz tytuł Mistrzyni Polski.

/ Fot. Olga / Fot. Olgadekoracja 200 m.stylem dowolnym / Fot. OlgaW dniach 04-06 marca 2016r.na olsztyńskiej pływalni Aquasfera rozegrane zostały Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w pływaniu.Po raz pierwszy w tej randze zawodów swoich sił spróbowało niemalże 600 czternastoletnich zawodników ze 138 klubów z całego kraju.
Już pierwszego dnia zmagań,ogromny sukces odnotowała Klaudia Skibiak z Dwójki Moreny Gdańsk,podopieczna Firmy TRANS POLONIA S.A.w Tczewie.Klaudia zdobyła złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski na mocno obsadzonym dystansie 200 m.stylem dowolnym,wygrywając wyścig z czasem 2:07.85.
Drugi dzień Mistrzostw okazał się dla zawodniczki również udany.Klaudia,po zaciętej walce do ostatnich metrów, zdobyła srebrny medal i tytuł v-ce Mistrzyni Polski na wymagającym dystansie 400 m.stylem dowolnym.Klaudia ukończyła wyścig z bardzo dobrym czasem 4:26.42, odpowiadającym 682 pkt FINA.Do złotego medalu zabrakło tylko siedemnaście setnych sekundy.
Trzeciego dnia,w późnych godzinach wieczornych,Klaudia Skibiak podjęła walkę na wyczerpującym dystansie 800 m.stylem dowolnym.Po długim i męczącym wyścigu Klaudia zdobyła do swojej kolekcji medal brązowy,poprawiając swój rekord życiowy na tym dystansie aż o 11 sekund.

Ogromny sukces gdańska pływaczka zawdzięcza swojemu talentowi,ciężkiej codziennej pracy własnej i Trenera oraz pomocy okazywanej od dwóch lat przez Firmę TRANS POLONIA S.A.z Tczewa.