Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5284 miejsce

Klauzula sumienia dla harcerzy

Klauzula sumienia dla instruktorów ZHP, nowy system stopni oraz nowe, prostsze do zapamiętania prawo harcerskie - to najważniejsze nowinki jakie czekają druhny i druhów. Te wiadomości zelektryzowały dzisiaj środowisko harcerskie.

 / Fot. rzut ekranuZespół Wychowania Duchowego i Religijnego ZHP z Łodzi doniósł, że wczoraj w głównym wydaniu Faktów TVN podało, że środowiska harcerskie w ZHP pracują nad projektem klauzuli sumienia. Telewizja zastanawia się do czego ma ona nawiązywać. Jak się okazuje, instruktorzy liczącej 100 tyś. członków organizacji młodzieżowej są podzieleni w tym jaką ma przybrać formę ten dokument i co ma się w nim znaleźć. Jak twierdzi dr Jon Pepitko z Cool Academy of Sciences z Nebraski "jest to kolejny przykład trendu". Łódzcy instruktorzy ZHP poważnie zastanawiają się nad złożeniem własnego projektu klauzuli sumienia. Obecnie czekają na propozycje od harcerskich dołów.

Po ostatnich spekulacjach medialnych o wyrzuceniu Boga z roty Przyrzeczenia Harcerskiego to kolejna propozycja wzbudzająca silne emocje. Chyba komuś mózg przygrzało - skomentował newsa młody instruktor z Łodzi i pyta: a co na to rzecznik zhp????

 / Fot. materiał ZHPTymczasem Miesięcznik Instruktorów ZHP "Czuwaj" donosi na swoim profilu, że zespół ds. "opcji zero" zaprezentował propozycję nowego, uproszczonego tekstu Prawa Harcerskiego! To się nazywa zwięzłość, brawo! - komentują harcerscy redaktorzy. Pod newsem "Czuwaja" posypały się komentarze. Jedni optują za pozostawieniem starej treści, inni za zmianami. Znaleźli się też zwolennicy minimalizmu. Michał z Poznania poszedł by jeszcze dalej. Zaproponował ograniczenie prawa harcerskiego do treści: Harcerz chce! I to chyba jest tym, czego chcieliby harcerze.

Rewelacja o szykowanych zmianach systemu stopni instruktorskich w ZHP jest chyba najmniej bulwersująca. Jak poinformował Piotr z Krakowa, według planowanych zmian instruktorzy będą mieli tylko dwa stopnie: Lider i Lider+. Zmiany te - jak podaje Piotr - Główna Kwatera uzasadnia koniecznością modernizacji systemu szkolenia kadry w ZHP i zbliżenia jej z nowoczesnym systemem aktywizacji i kształcenia LIDERÓW KORPORACYJNYCH. W ten sposób stuletnia organizacja w końcu dojrzała, by iść z duchem czasu i obierać właściwy kierunek. Jednocześnie Marcin z Piaseczna dodał w komentarzach, że krzyż ma być zmieniony na znicz z lilijką, żeby nie razić muzułmanów.

To chyba wszystkie rewelacje jakie udało mi się dziś wyłowić z internetowej przestrzeni. W końcu mamy prima aprilis.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Na Fb pod linkiem do tego materiału pojawił się wpis: "To nie jest dobry materiał na żart. Wiele osób przeglądających internet czyta wyrywkowo parę zdań. Może wprowadzić w błąd, zwłaszcza że strona na którą zostało to wrzucone jest stroną ogólnopolską."
Odnoszę wrażenie, że w ciągu roku humor harcerzy jakoś się stępił.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.