Facebook Google+ Twitter

Klawiatura XXI wieku

Nowy typ klawiatury zaprezentowany kilka dni temu w ramach konkursu Student Innovation, to nie lada gratka dla entuzjastów innowacyjnych rozwiązań i nowoczesnej technologii. Prototyp klawiatury Adaptive Keyboard ujrzał światło dzienne.

Klawiatura podświetlana - everystockphoto.com / Fot. surelyBędzie adaptować i przystosowywać się do wykonywanych czynności. Zawiera nie tylko dość duży dotykowy ekran poszerzający dostępną przestrzeń, ale także mnóstwo innych klawiszy. Każdy z nich jest małym wyświetlaczem, co umożliwia zmianę widocznych symboli w zależności od potrzeb. Całość może służyć także do wyświetlania jednego obrazu.

Do budowy Adaptive Keyboard wykorzystano wiele wyświetlaczy LCD. Zmiana języka, koloru podświetlania, czcionki to kwestia jednego kliknięcia.

Prototyp tego ciekawego urządzenia zaprezentowano na tegorocznej edycji sympozjum UIST (User Interface Software and Technology) w ramach konkursu studenckiego. Urządzenie nie zostanie jednak wprowadzone teraz do sprzedaży.

Całe przedsięwzięcie sponsorowane jest przez Microsoft.

Klawiatura została przystosowana do pracy z pakietem biurowym Microsoft Office i może służyć jako rozszerzenie interfejsu aplikacji. Oprócz zmieniających się zależnie od kontekstu przycisków, na panelu dotykowym pojawiają się na przykład miniatury slajdów programu PowerPoint, co umożliwia ich szybki podgląd i wybór.

W Outlooku miejsce miniatur zajmują zdjęcia osób z książki adresowej. Największe wrażenie robi jednak chyba najmniej użyteczna funkcja - przeglądanie obrazów, podczas którego wszystkie klawisze wyświetlają poszczególne części grafiki składające się w jedną całość. Najlepiej zresztą samemu zobaczyc Microsoft Adaptive Keyboard w działaniu.

Wszystko działa nad wyraz sprawnie, aż dziw bierze, że projekt nie zostanie w żaden sposób rozwinięty, o czym pisze pclab.pl. Inną sprawą jest pytanie o użyteczność całego urządzenia. Dla zwolenników nowości technicznych i różnego rodzaju gadżetów nie będzie to jednak sprawa najwyższej wagi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Łukasz Kisiel
  • Łukasz Kisiel
  • 04.10.2010 09:05

Patent niczemu nie służący, jedynie temu gdy się nie ma orientacji w klawiaturze a jest ciemno.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe, ciekawe :) i mogło by być praktycznie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podoba mi się i to bardzo. Lubię takie gadżety.

Komentarz został ukrytyrozwiń

całkiem ciekawy pomysł, ale rzeczywiście powstaje pytanie czy urządzenie okazałoby się praktyczne. Nie zmienia to jednak faktu, że z chęcią bym ją przetestował :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

to ja po proszę jedną :)
już były przymiarki do kolorowej interaktywnej klawiatury, ale nic z tego nie wyszło, problem jest w tym w jaki sposób i z jaką siłą uderza się w klawisze
ja zmieniam swoje co 2 lata, po prostu nie wytrzymują, a klawiaturą robię bardzo dużo rzeczy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.