Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28158 miejsce

Kleosin. Kryta pływalnia w białostockiej wsi już niedługo?

Inwestycja dotycząca pływalni w Kleosinie ma szanse dojścia do skutku, gdyż wieś leży w korzystnym miejscu względem m.in. Białegostoku. To zaledwie 10 km od miasta, tuż przy linii kolejowej Białystok – Czeremcha, a na miejscu jest Wydział Zarządzania Politechniki Białostockiej.

Wiele wskazuje na to, że mieszkańcy Kleosina, już niedługo będą mogli pochwalić się podobnym obiektem. / Fot. Mateusz Włodarczyk/Creative Commons 3.0W białostockiej wsi Kleosin ma powstać kryta pływalnia. Wójt gminy Juchnowiec Kościelny, w której leży Kleosin poinformował, że chce we wsi zbudować i to jak najszybciej, kompleks basenowy z jacuzzi i sauną – czytamy na stronie gazeta.pl. Na początek inicjatywy i przyszłej inwestycji, gmina przewidziała w tegorocznym budżecie jeden milion złotych. Cały kompleks basenowy ma kosztować 27 mln zł, przy założeniu, że 30 proc. ogólnej kwoty będzie pochodziło z funduszu Unii Europejskiej.

Sprawa budowy krytej pływalni w Kleosinie powraca co jakiś czas. Nie jest więc nowa. Nigdy jednak nie była z tak wielką determinacją jak teraz, stawiana. Podjął ją w 2009 r. poprzedni wójt, lecz z braku pieniędzy, z pomysłu zrezygnował. Zapisał się jednak w historii pływalni zleceniem przygotowania projektu inwestycji i rozpoczął starania o dofinansowanie z Unii Europejskiej. W rok później, dwa razy zgłaszał bezskutecznie projekt do konkursu o pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013.

Nowe władze gminy chcą być skuteczne w działaniach. Powróciły do tematu pływalni stanowczo i chcą kolejny raz stanąć do walki o dotację z unijnej kasy. Wójt gminy Juchnowiec Kościelny, świadomy, że kryta pływalnia to bardzo kosztowna inwestycja, postanowił uczynić wszystko, aby w konkursie o środki unijne zwyciężyć, zdobyć pieniądze i rozpocząć budowę. Ma nadzieję uzyskać dofinansowanie w kwocie 9 mln zł. Żywi też przekonanie, że "tym razem się uda ". Tym bardziej, że gmina ma już od dwóch lat, pozwolenie na budowę kompleksu basenowego.

Czytaj dalej --->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

mikołaj siemieniuk
  • mikołaj siemieniuk
  • 21.01.2012 08:51

Lepiej byłoby naprawić drogi w gminie a szczególnie odcinek Wojszki do trasy 19 lub Stanisławowo - Wojszki.Pływalni w mieście moc.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.