Facebook Google+ Twitter

Klerycy zachęcają: Uczniu, włóż sutannę

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-02-20 07:42

Władze Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi nie zamierzają czekać, aż uczelnia całkowicie się wyludni. Zaalarmowane spadkiem liczby powołań wysłały swoich kleryków z delikatną misją do kilkudziesięciu łódzkich szkół.

 / Fot. Mateusz Trzyskowski "Polska"Kandydaci na księży mają zachęcać młodzież, by wstępowała do stanu duchownego. Klerycy podczas swoich peregrynacji po szkołach opowiadają o seminarium i odpowiadają na pytania uczniów. Dotąd takie akcje promocyjne prowadzili w mieście policjanci i wojskowi.

- To na razie jednorazowa akcja, ale jeśli tylko będą sygnały od katechetów, że uczniowie są zainteresowani takimi spotkaniami, to nasi klerycy na pewno pojawią się w klasach, w których ich jeszcze nie było- mówi ksiądz doktor Dariusz Kucharski, prorektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.

Klerycy działają w dwu-, czteroosobowych grupach. Na katechezie rozdawali redagowane przez siebie pismo "AMA" i foldery informujące o tym, jak wygląda nauka w WSD. Jednak najważniejsze były rozmowy z uczniami, którzy dopytywali przede wszystkim o celibat.

- Najbardziej rozbawiły mnie ich odpowiedzi na pytanie kleryków, z czym kojarzy się im powołanie. Uczniowie odpowiadali, że z powołaniem do wojska albo do reprezentacji - śmieje się ksiądz Dariusz Kucharski.

Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi, bez wahania zgodziła się, aby klerycy nawiedzili jej szkołę.

Ewa Dudkiewicz, dyrektor XXX Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi, bez wahania zgodziła się, aby klerycy nawiedzili jej szkołę. - Dowiedziałam się, że w moich trzecich klasach kiełkują trzy powołania. Klerycy zostali z tymi chłopcami po lekcjach. Rozmawiali z nimi prawie godzinę - podkreśla dyrektorka.

Czytaj dalej na stronie polskatimes.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.