Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17177 miejsce

Kleryk z dyktafonem, czyli jak poprawić błędy w kazaniach

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2006-10-03 21:29

Na początku listopada przed kościołami w Łodzi i Zduńskiej Woli wierni spotkają kleryków z dyktafonami. Przygotowujący się do kapłaństwa będą prosić o opinie o kazaniach.

Wygłaszający je duchowny zostanie nagrany, a potem podczas seminaryjnych ćwiczeń odbędzie się dyskusja nad błędami, jakie popełnił.

- Nie da się ukryć, że polskie kaznodziejstwo pozostawia wiele do życzenia, trzeba się więc uważnie wsłuchać w głosy wiernych - mówi ks. dr Piotr Sosnowski, wykładowca w trzech seminariach w Łódzkiem.

- Wiadomo już, że będziemy nagrywać opinie uczestników mszy świętych w kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych przy ul. Wodnej w Łodzi - dodaje ks. Sosnowski.

Ks. prof. Wiesławowi Przyczynie, przewodniczącemu Sekcji Homiletów Polskich, podoba się pomysł nagrywania opinii wiernych. - Bardzo dobrze, że ludzie się przełamują i otwarcie nas krytykują - mówi ks. prof. W. Przyczyna. - Kult księdza, tak zakorzeniony w naszym kraju, niejednego duchownego utwierdził w przekonaniu, że jest doskonały. (hod)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.