181584 miejsce

Klęska Polek podczas mistrzostw świata w siatkówce

Polki przegrały po raz czwarty z rzędu, tym razem nasze reprezentantki uległy Serbii i Czarnogórze 0:3. To była po prostu klęska.

Polki grały fatalnie, a w dwóch setach zostały dosłownie rozbite. A nic nie zapowiadało takiej klęski. Na początku mecz był wyrównany, lecz później nasze rywalki zaczęły uciekać i wygrały pierwszego seta 15:25.

Drugi set był lepszy. Polki walczyły jak równy z równym z Serbkami, ale niestety uległy 22:25. Natomiast trzecia partia to już prawdziwy pogrom. Zespół Serbii i Czarnogóry, który jest uważany za rewelację mistrzostw w Japonii rozgromił Polki 14:25.

Mecz trwał niewiele ponad godzinę i zakończył się załużonym zwycięstwem Serbii i Czarnogóry 0:3. Polki czekają jeszcze mecze z Turcją (11 listopada) i Kubą (12 listopada). Tuż po meczu trener siatkarek Ireneusz Kłos przyznał, że Polki grały fatalnie, zawiodły wszystkie elementy gry.