Facebook Google+ Twitter

Klezmerskie rytmy na krakowskim Kazimierzu

Pad Brapad to jedno z haseł przewodnich ubiegłego piątku na krakowskim Kazimierzu. Francuski zespół zagrał w klubie Alchemia pierwszy z koncertów swojego wrześniowego tournée po Polsce.

 / Fot. Katarzyna PawłowskaZaczęło się niepozornie. Na scenie krakowskiej Alchemii pojawiło się sześciu młodych mężczyzn w kostiumach a la Jason Mraz - białe koszule, kamizelki i eleganckie, zadziorne kapelusiki. Dwóch skrzypków, perkusista, akordeonista, kontrabasista i... DJ.

To, co działo się w ciągu kolejnych 120 minut, przeszło wszelkie oczekiwania publiczności!  / Fot. Katarzyna PawłowskaEnergiczna fuzja muzyki klezmerskiej, elektronicznych rytmów, motywów cygańskich i... old-schoolowego hip hopu rozgrzała piwnicę do czerwoności. Artyści popisali się nie tylko osobliwym talentem, ale również niecodzienną pomysłowością, wykorzystując w swoich aranżacjach wszystkim znane sample hip-hopowe jak i dosyć oryginalne animacje - od starych amerykańskich kreskówek po nagranie "biegu golasów".

Francuscy muzycy rozbawiali publiczność do łez, dorzucając do całego występu oprawę pantomimiczną i rewelacyjne etiudy aktorsko-muzyczne. Wszystko to z przymrużeniem oka i ogromną dozą humoru. Pad Brapad, jak sami przyznają, musieli zmierzyć się z dylematem. Bliska jest im bowiem zarówno muzyka cygańska, jak i hip-hopowa. Czemu więc nie grać jednej i drugiej na raz?

Każdy, kto miał okazję zobaczyć zeszłopiątkowy koncert z pewnością przyzna, że za to, co w rezultacie tego rozwiązania stworzyli, należą się wielkie brawa.  / Fot. Katarzyna PawłowskaKrakowski koncert był pierwszym z czterech, które zespół miał zagrać podczas swojej wrześniowej trasy po Polsce. Kolejny odbył się 4.09 w Sosnowcu. Wciąż pozostały dwie okazje, żeby zobaczyć paryskich muzyków na żywo. Zagrają: 5.09 - Warszawa - praska "Ząbkowska Kulmixtura" 7.09 - Sopockiej "Versalce Club" - w ramach wtorkowych spotkań "Jazz Travel" Gorąco polecam wszystkim chcącym zapomnieć o tym, co za oknem i roztańczonym krokiem ruszyć w tą pełną pozytywnych wibracji podróż muzyczną.

Pad Brapad w serwisie MySpace

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.