Facebook Google+ Twitter

Klich: Lotnictwo to najbardziej zmodernizowana część armii

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-28 14:05

Minister Obrony Narodowej podkreślił, że lotnictwo jest najbardziej modernizowanym segmentem polskiej armii. Bogdan Klich, który wziął udział w obchodach Święta Lotnictwa Polskiego, przypomniał, że w tym roku Polska kończy przejmowanie samolotu wielozadaniowego F-16.

Szef MON zwrócił także uwagę na duży potencjał polskiego lotnictwa transportowego. Jak mówił, posiadamy już samoloty CASA, a na jesieni rozpoczną się pierwsze dostawy samolotów Hercules.

Minister obrony narodowej ogłosił też, że podjął decyzję o zakupie nowoczesnego samolotu szkoleniowo-bojowego dla potrzeb Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie.

Szef MON dodał, że jednym z trzech najważniejszych zadań modernizacyjnych polskiej armii w ciągu 10 lat jest pozyskanie śmigłowców transportowych i bojowych.

Bogdan Klich powiedział, że najważniejsze cele polskiego lotnictwa to zapewnienie interoperacyjności z NATO, zwiększenie własnego potencjału bojowego oraz wprowadzenie najnowszych technologii wojskowych.

Święto Lotnictwa jest obchodzone 28 sierpnia od 15 lat na podstawie decyzji ministra obrony narodowej z 1993 roku, podpisanej przez prezydenta Lecha Wałęsę. Jest to wspólne święto lotnictwa cywilnego, wojskowego oraz przemysłu lotniczego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.