Facebook Google+ Twitter

Klich po dymisji. Odpowiedzialność po stronie kancelarii Kaczyńskiego

Bogdan Klich zwołał specjalną konferencją ws. swojej dymisji. - Decyzję o tym, że wszyscy znajdą się na pokładzie jednego samolotu podjęła kancelaria prezydenta - powiedział.

Sonda

Czy Klich powinien podać się do dymisji od razu po katastrofie smoleńskiej?

Bogdan Klich / Fot. PAP/Paweł Supernak- Zdecydowałem się na ten krok, bo uważam, że tak trzeba. Uważam, że mógłbym być niepotrzebnym ciężarem, ze względu na swoje emocjonalne związki z armią. Zdecydowałem się to zrobić teraz, by nikt nie powiedział, że w tak trudnej sytuacji zabrakło mi odwagi - powiedział Bogdan Klich.

Czytaj też: Raport Millera. Co Ty o nim sądzisz?


- Decyzję o tym, że wszyscy znajdą się na pokładzie jednego samolotu podjęła kancelaria prezydenta - dodał. Klich twierdzi, że jedynie zaakceptował listę osób, które udadzą się do smoleńska.

Klich dodał też, że już w kwietniu 2008 roku zaczął walczyć o przestrzeganie dyscypliny w wojsku. - W ciągu ostatnich 4 lat w wojsku zmieniło się niemal wszystko - podkreślił były szef MON.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

edwin
 • edwin
 • 30.07.2011 23:45

@ Dorota Walkowiak /sobota / Niewątpliwie dużo pani czyta, ale dostrzega p. tylko to co chce i interpretacja jest jednostronna - tak jak p. chciałaby żeby tak było. Z oburzeniem (!) przyjmuje pani cudze odmienne zdanie będące w sprzeczności z pani opinią i tezami. I to jest, a raczej byłoby naturalne, gdyby pani nie robiła apoteozy L.Kaczynskiemu . Wydaje mi się że pani w tym starania - dorównują Kaczyńskiemu pozostałemu na ziemskim padole plus jeszcze kilku cynikom. Bo czymże takim zasłynęli bliźniacy ? Powiedzmy od razu, że Lecha kształtowała śp. p.Maria, natomiast drugi był i jest sobkiem ziejącym nienawiścią. Zacofany cywilizacyjnie inspirator zła i propagator chamstwa w polityce. Czy pani nie pamięta ich sztandarowego hasła (przepraszam-przytoczę dosłownie) "Teraz kur/wa my!". Taki był początek a potem "małpa w czerwonym" itd. I ich właściwie nacjonalistyczne fobie i polityczne wprost dewiacje - układ z Samoobroną i stanowisko wicepremiera powierzone Lepperowi ! Czy tego pani się nie wstydzi - o tak choćby sama przed sobą ? Jeśli pani skonstatuje - a co mamy teraz ? Odpowiem pani : jeśli tamten prezydent był nieszczęściem - to teraz mamy półtora nieszczęścia - niestety. Ale to nie powód do gloryfikacji poprzednika - tutaj z poczucia taktu - pominę sprawę ...Wawelu. Bez większego przekonania- zachęcam do refleksji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dorota Walkowiak
 • Dorota Walkowiak
 • 30.07.2011 14:08

Po trzecie: Nie jest też prawdą, że Lech Kaczyński nigdy nie jeździł do Katynia. Sam piszesz że był oficjalnie raz, więc był.
To było w 17.09.2007r. i nie było to związane z wyborami jak myślą niektórzy - wizyta była zaplanowana wcześniej a wybory były jak wiemy nadzwyczajne i nie dotyczyły urzędu prezydenckiego. Poza tym Lechowi Kaczyńskiemu nie można zarzucić, że unikał uroczystości patriotycznych, grafik miał nimi nawet przepełniony. Tak, że to co piszesz, to oszczerstwa. Gdyby żył na pewno jeszcze nie raz złożyłby hołd poległym na cmentarzu w Katyniu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dorota Walkowiak
 • Dorota Walkowiak
 • 30.07.2011 14:07

Po drugie: Przy rezygnacji ze szkoleń na rosyjskich symulatorach nie >zadziałała rusofobia< jak twierdzisz ale co wyjaśnili piloci 36. pułku, różnice między dostępną kabiną treningową a rzeczywistą kabiną zmodernizowanego Tu-154 w wersji lux.
http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/521129,piloci_vip_owskiego_tu_154m_pojada_na_szkolenia_do_rosji.html

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dorota Walkowiak
 • Dorota Walkowiak
 • 30.07.2011 14:05

@ elaszychlińska To ty kłamiesz i dezinformujesz. Podawaj linki jeśli coś komuś zarzucasz.

Po pierwsze: Katastrofa CASY miała miejsce kilka miesięcy po objęciu przez gen. Błasika stanowiska Dowódcy Sił Powietrznych. Nie by to czas wystarczający do naprawienia błędów i niedociągnięć wszystkich poprzednich dowódców. Zrobił również bardzo dużo dla poprawy bezpieczeństwa lotów. Jest to powszechnie wiadome. > Za gen. Błasika powstało ponad 20 instrukcji po katastrofie CASY, praktycznie został wymieniony więc cały system szkolenia. Dzisiaj różne rzeczy mówi się na temat gen. Błasika, proszę mi jednak powiedzieć, co zostało zrobione po jego śmierci? < http://ojczyznamoja.salon24.pl/240053,kto-obroni-honor-generala-blasika
Po katastrofie gen Błasik przedstawił zarzuty niedopatrzenia obowiązków m.in. płk. Mirosławowi Jemielniakowi oraz gen. Leszkowi Cwojdzińskiemu, dzięki B. Klichowi włos im z głowy nie spadł obaj obecnie zostali awansowani, co jest co najmniej dziwne. link

Komentarz został ukrytyrozwiń
@Witold Kossakowski/re
 • @Witold Kossakowski/re
 • 30.07.2011 09:09

Minister nie udzielał zgody swoim podwładnym na LOT z prezydentem ale udzielał zgodę na UDZIAŁ w uroczystościach poza granicami państwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dla 'zakutych łbów' przypominam, że jeszcze pod koniec kwietnia 2010 roku rzecznik ministerstwa obrony narodowej Janusz Sejmej powtarzał, że Bogdan Klich ani nikt z resortu nie wiedział, kto 10 kwietnia będzie leciał z prezydentem!

Komentarz został ukrytyrozwiń
kosmosik
 • kosmosik
 • 29.07.2011 23:24

@elaszychlińska-albo to coś przekona i nauczy,te zakute łby?

Komentarz został ukrytyrozwiń
elaszychlińska
 • elaszychlińska
 • 29.07.2011 17:33

Po katastrofie Casy Klich chciał zdymisjonować generała Błasika i zrobić porządek . Nie uzyskał akceptacji Lecha Kaczyńskiego, dalej w wojskach lotniczych działo się źle. Kolejnym błędem było zerwanie umowy na szkolenia na symulatorach w Rosji, tu zadziałała rusofobia. Panie @ Kossowski pan po prostu kłamie [ jak każdy pisowiec] Klich doskonale wiedział ,że zwierzchnik sił zbrojnych zabrał generalicje [na zapoczątkowanie kampanii wyborczej] Nigdy wcześniej LK nie jeździł do Katynia. Był 1x i też przed kampanią. Co do ekspertów - słuchacie tylko swoich , którzy w czambuł krytykują.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W ciągu czterech lat rzeczywiście w wojsku zmieniło się wszystko ale na gorsze! W tym temacie zgodni są chyba wszyscy eksperci:( A w temacie katastrofy doskonale pamiętam wypowiedzi pana Klicha (tuż po katastrofie ) o tym, że nie miał wiedzy kto ma lecieć tym samolotem. Cudowne ozdrowienie i brak sklerozy?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.