Facebook Google+ Twitter

Klich podsumował koniec misji w Iraku: Jesteśmy bezpieczniejsi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-04 16:32

Minister obrony narodowej Bogdan Klich ocenia, że decyzja o udziale polskiego kontyngentu w misji w Iraku była słuszna. Dziś w bazie w Diwaniji odbyła się uroczystość kończąca ponad pięcioletnią polską misję.

Bogdan Klich powiedział na konferencji w Bagdadzie, że obecnie bezpieczeństwo Polski jest większe, niż przed rozpoczęciem misji. Jak wyjaśnił, w 2003 roku kwestia bezpieczeństwa naszego kraju była najważniejszym argumentem za wsparciem sił międzynarodowej koalicji w Iraku. Opowiedziały się za tym zarówno Platforma Obywatelska, jak i Prawo i Sprawiedliwość - przypomniał Klich.

Minister obrony przyznał, że choć pod względem militarnym polska misja była sukcesem, nie odnieśliśmy żadnych wymiernych korzyści gospodarczych. Szef MON zastrzegł jednak, że ani on, ani obecny rząd nie poczuwa się do odpowiedzialności w tej sprawie. Winę za zaniedbania pod tym względem obarczył gabinet Leszka Millera, który sprawował władzę, gdy rozpoczynała się polska misja. Zdaniem ministra Klicha, właśnie wtedy należało zadbać o stworzenie zaplecza dla polskich firm, które mogłyby inwestować w Iraku. - Kolejne rządy miały już dużo trudniej pod tym względem - dodał Bogdan Klich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.