Facebook Google+ Twitter

Klich: Rosjanie nie chcieli przyznać się do błędu w sprawie Smoleńska

Szef Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, Edmund Klich wyraził przekonanie, że nagranie z radiolokatora, do którego nie miała dostępu strona Polska istniało, jednak Rosjanie nie chcieli przyznać się do błędu, dlatego go nie ujawnili.

 / Fot. Bartek Syta/Polskapresse"Nie chcieli przyznać, że odchylenia, czyli błędy w naprowadzaniu naprawdę były" - mówi Klich. Pułkownik nie chce oceniać, czym były spowodowane błędy. Mogły wynikać ze złego odczytania zapisów urządzenia, jego jakości czy braku doświadczenia kontrolerów - czytamy w serwisie polskieradio.pl

MAK podtrzymuje: Błasik mógł wywierać presję. Kontrolerzy niewinni


Klich przypomina, że początkowo pracownik wieży kontrolnej mówił, że urządzenie działało, tymczasem zapis "zniknął", gdy poprosiła o jego kopię strona polska.

Za swój sukces Klich uważa zdobycie zapisów rozmów z wieży. "W Smoleńsku nie było jeszcze polityki, ta zaczęła się dopiero w Moskwie, i gdyby jej nie było, być może mielibyśmy taśmę." - stwierdza.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

max kalanko
 • max kalanko
 • 04.08.2011 07:21

Dziś nawet gadające głowy przyznają wobec faktów ,że błędem było przyjęcie przez popaprańców i partię sołtysów ludowych ,bo przecież też są w rządzie, konwencji chicagowskiej .Lot do Smoleńska był lotem wojskowym i jedyną przyczyną katastrofy było błędne naprowadzanie przez kontrolę rosyjską .Okazuje się ,że to nie Maciarewicz jest oszołomem jak głosiły sprzedajne media,ale głupcami i naiwniakami okazali się rządzący.Taśma z wieży kontroli lotów kluczowy dowód winy Rosjan zniknął,kontroler zmienił zeznania ,a wrak nadaje się teraz jedynie na złom ,a nie do jakiegokolwiek badania.Ja niestety z przykrością stwierdzam ,że po obejrzeniu fotografii wraku zrobionej z powietrza i po publikacji rozmów z kokpitu wyrażałem na różnych forach swoja opinie o przyczynach katastrofy.Teraz jakiś dupek z MAKU mówi ze tak właściwie to kontrola lotów nie polega na pomocy pilotom ,a właściwie to kontrolerzy tak sobie gadali;"jesteś na ścieżce i na kursie ,wszystko ok.Oni ich po prostu zamordowali a pytanie należy zadać tylko jedno:celowo czy przez tzw. rosyjski dom publiczny we wszystkich dziedzinach życia.Oczywistym jest że przy okazji wyszły na jaw przestępcze zachowania polityków i wojskowych odpowiedzialnych za przygotowania lotów vipowskich ,ale tym mam nadzieje zajmuje się prokuratura cywilna i wojskowa.Jeszcze jedna dygresja Panie Prezydencie Komorowski jak można publicznie CHWALIĆ ODCHODZĄCEGO SZEFA MON-U ZA TO ŻE W CZASIE JEGO NIERZĄDÓW WYDARZYŁY SIĘ CZTERY KATASTROFY W PODLEGŁYCH MU JEDNOSTKACH :BRYZA, CASA,MI-24 I WRESZCIE TUPOLEW .\;TAKA SERIA NIE ZDARZYŁA SIĘ NIGDY W HISTORII POLSKI A MYŚLĘ ŻE I ŚWIAT

Komentarz został ukrytyrozwiń
kaziu
 • kaziu
 • 03.08.2011 22:54

PANIE TUSK DLACZEGO PO KATASTROFIE NA KILKA TYGODNI SCHOWALISCIE PALIKOTA

Komentarz został ukrytyrozwiń
Franek Dolas
 • Franek Dolas
 • 03.08.2011 21:41

Teraz każdy będzie obwiniał każdego my sowietów a oni nas ,że to wina naszych dowódców .Jak doszło do tego wydarzenia zapewniam was dowiemy się wszyscy jak przyjdzie i na nas czas i dołączymy do tych co są pół metra pod ziemią .Uszanujmy choćby pamięć poległych w tej katastrofie .

Komentarz został ukrytyrozwiń
abst
 • abst
 • 03.08.2011 20:01

Ale się pan u zebrało na odwagę,hahahaha.... co jeszcze pan ujawni ?
Teraz to sobie pan może mówić.Najpierw trzeba się rozliczyć ze swojego,statutowego działania,a raczej z braku takiego działania.!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
jędrzej
 • jędrzej
 • 03.08.2011 18:52

nasi lądowali na pastwisku o czym wiedzieli a teraz udają ze to było lotnisko to jest tak jak samemu sie nie chce nic robić a w razie czego szukać kozła ofiarnego jak maniakalny macierewicz jakie były dymisje po mirosławcu okazuje sie ze nic nie zrobiono bałagan za błasika kwitł w najlepsze

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 03.08.2011 18:34

tu nawet nie chodzi o presje ale ten burdel w lotnictwie i nepotyzm władzy za przełozonego błasika jest porazający musiało dość do 2 strasznych katastrof casy i smolensk nie wyciągnięto wniosków z mirosławca nie było dymisji kto za to odpowiada niech se macierewicz ze swoimi maniakami odpowie

Komentarz został ukrytyrozwiń
jm
 • jm
 • 03.08.2011 18:31

Ciągle nie mogę zrozumieć dlaczego minister Klich podał się do dymisji ???Przecież Tusk i Komorowski wychwalają go pod niebiosa,pewnie zbudują mu pomnik za życia.Wszystko jest cacy,pomimo ewidentnych błedów,niekompetencji i zaniechań.
Przypomina mi to czasy komuny.Absolutna propaganda sukcesu.W tym rządzie nie może być winnych i odpowiedzialnych.Co jeszcze musi się wydarzyć,żeby Naród zrozumiał,że cofamy się wstecz.Jeśli dojdzie do koalicji PO z SLD nie będę miał już żadnych wątpliwosci.Może powróci też dawna nazwa PRL ? Kochani nie dajcie się zwodzić !

Komentarz został ukrytyrozwiń
OB-CIACHowiec POwiec
 • OB-CIACHowiec POwiec
 • 03.08.2011 18:13

RAPORT MILERA TO UKŁON W STRONĘ BOLSZEWIKÓW!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Corka Boga
 • Corka Boga
 • 03.08.2011 18:12

Czy kk pomogl w analizie faktow dotyczacych zamachu pod Smolenskiem? Z przekazu J.P II wizjonerka przekazala analize calego zdarzenia wraz z nr tel ktore przeslal J.P.II ,Lagewniki wierza w cuda czy zaprzeczaja istnienie sil Nadprzyrodzonych?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Corka Boga
 • Corka Boga
 • 03.08.2011 18:05

Zamach zostanie udowodniony!Wszelkie dane z tego zdarzenia ujrza swiatlo dzienne!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.