Facebook Google+ Twitter

Klich: W Afganistanie będzie gorzej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-08-12 19:05

Minister Obrony Narodowej Bogdan Klich przewiduje, że w najbliższych dniach walki w Afganistanie będą przybiorą na intensywności.

Jak prognozuje szef resortu obrony, napięcie będzie rosło w związku ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi w tym kraju, bowiem talibom zależy na destabilizacji kraju.

Bogdan Klich zapewnił zarazem, że polscy żołnierze będą coraz lepiej uzbrojeni. Wkrótce trafią do nich kolejne dwa śmigłowce bojowe, zaś we wrześniu dotrze do polskiej bazy w Ghazni transport 17 wozów bojowych- "Rosomaków". W czerwcu i w lipcu zostało wysłanych tam 13 "Rosomaków".

Minister dodał, że MON przygotowuje też procedury pozwalające zakupić bezzałogowe samoloty rozpoznawcze, co jest dosyć skomplikowane, ze względu na międzynarodowe procedury.

Bogdan Klich podkreślił, że niedawno spotkał się z przedstawicielami firm z Izraela, które produkują najwyższej jakości samoloty bezzałogowe. Zapewnił, że zakup będzie realizowany systematycznie i będzie to cała tak zwana rodzina samolotów rozpoznawczych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.