Facebook Google+ Twitter

Klich w Kabulu: Amerykanie mogą nam pomóc w Afganistanie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-12-23 22:54

Amerykanie są gotowi wesprzeć nasze wojska w Afganistanie. Mogłoby się to stać w przyszłym roku, raczej w drugiej połowie - powiedział w Kabulu minister obrony narodowej, Bogdan Klich.

Szef MON rozmawiał na ten temat z generałem Curtisem Scaparottim oraz z generałem Stanley'em McCrystalem, głównym strategiem amerykańskich wojsk w Afganistanie.

Obaj wojskowi zadeklarowali, że są gotowi wesprzeć w 2010 roku nasz kontyngent w prowincji Ghazni swoimi żołnierzami. Wojskowi armii USA podlegaliby polskim dowódcom. Nasz kontyngent według planów wzmocni około 800. żołnierzy armii Stanów Zjednoczonych.

Minister Bogdan Klich rozmawiał też z Afgańczykami o wzmocnieniu ich zaplecza wojskowego. Szef afgańskiego MON, Abdul Rahim Wardak powiedział, że nie widzi przeszkód, żeby w prowincji Ghazni stacjonowały wszystkie bataliony 3. brygady armii afgańskiej. Obecnie 2 bataliony działają w innym rejonie Afganistanu.

Według ministra Klicha wzmocnienie polskch żołnierzy amerykańskim batalionem oraz konsolidacja 3. brygady afgańskiej armii w Ghhazni daja szansę na powodzenie misji i pełną realizację zadań, które zaplanował nasz kontyngent.

Minister Klich spotkał się w Kabulu również z prezydentem Afganistanu, Hamidem Karzajem. Politycy rozmawiali między innymi o wzmocnieniu dwustronnej, polsko-afgańskiej współpracy. Prezydent Karzai jest zainteresowany naszymi doświadczeniami z transformacji ustrojowej - powiedział minister Bogdan Klich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

PARANOJA! Mamy już sprzęt wojskowy z USA, i jeszcze ONI MAJĄ NAM POMAGAĆ?! JUŻ RAZ POMOGLI NP Z OFFSETEM! Miały być nowe technologie.Jak na razie dostrzegam owe technologie np w zakresie produkcji wozów (DRABINIASTYCH OCZYWIŚCIE:)).PS. A NA PATROLE I TAK "POLACZKI" POJADĄ.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.