Facebook Google+ Twitter

Klich wiedział, że TU 154 nie powinien startować

"Trzy miesiące wcześniej, Pan Klich złożył podpis pod resortowym dokumentem, mówiącym o tym, iż 36. Pułk Lotnictwa nie ma bezpiecznych samolotów" - pisze "Nasz Dziennik".

Minister MON, Bogdan Klich / Fot. www.wikipedia.plPełnomocnik kilku rodzin ofiar katastrofy pod Smoleńskiem, mec. Rafał Rogalski złożył w Wojskowej Prokuraturze Okręgowej wniosek o przesłuchanie ministra Klicha. Mecenas Rogalski w złożonym wniosku powołał się na decyzję szefa MON nr 40 z 3 lutego br. w sprawie zwiększenia możliwości transportu lotniczego najważniejszych osób w państwie w okresie przejściowym. W ocenie Rogalskiego, z decyzji tej wynika, że 36. Specjalny Pułk Lotnictwa Transportowego już wówczas mógł nie mieć możliwości zapewnienia bezpiecznych przewozów VIP-om.

Przy wydawaniu decyzji nr 40 minister Klich być może posługiwał się jakąś dokumentacją - argumentował Rogalski. W jego ocenie, tego typu ustalenia - w czasie kiedy polscy śledczy nie wykluczyli jeszcze żadnej z hipotez dotyczących przyczyn katastrofy - mogą okazać się bardzo cenne w śledztwie, pisze "Nasz Dziennik".

"Nasz Dziennik" cytuje wypowiedź Antoniego Macierewicza, który twierdzi, że decyzja szefa MON-u, to kolejny przykład, że mówienie o politycznej odpowiedzialności rządu za katastrofę ma swoje uzasadnienie. W tym jednak przypadku, gdyby stawiane wątpliwości znalazły swoje uzasadnienie, konsekwencje prawne mogłyby być bardziej dotkliwe.

Z taką interpretacją decyzji nr 40 nie zgadza się MON. Jak zaznaczył Janusz Sejmej, rzecznik ministra obrony, mecenas Rogalski, odczytując dokument, dopuścił się nadużycia. W jego ocenie, w decyzji nie było mowy o "bezpieczeństwie lotów", ale chodziło o zwiększenie możliwości transportu najważniejszych osób w państwie.

Czytaj więcej na stronie: naszdziennik.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 27.07.2010 16:32

Imć mecenas Rogalski wpisuje się dokładnie w spiskowe teorie PiS.
Sięgam w takim razie głębiej, kiedy premierem był "modny" Jarek, prezydentem jego brat bliźniak a ministrem obrony Radek Sikorski. Pytanie: kto zablokował rozpisanie gotowego przetargu na samoloty dla VIP-ów???
Jeśli pójdziemy tym tropem panie Grzegorzu, to za katastrofę odpowiada ktoś jednak zupełnie inny. Ale ja tylko wykazałem brak logiki w rozumowaniu mecenasa w tej sprawie. Nie szukam i nie wskazuję winnych bez ostatecznego raportu komisji badającej wypadki lotnicze, bo tylko ta komisja ma legitymację na wydanie fachowej oceny. Koniec kropka. Reszta jest czystą retoryka, polityką, biciem piany. Epitetów na to mogę znaleźć bez liku.
Jest w naszym narodzie tylko jedna grupa społeczna, grupa ludzi sfrustrowanych, nieudaczników, politycznego planktonu, którzy są wodzeni przez prezesa i ojca wszem znanego.
Gdyby ta ostatnia rozmowa braci bliźniaków w jakimkolwiek aspekcie obciążała kogokolwiek z PO, daję głowę, że Jarek dawno by ją upublicznił. Gdybym zastosował styl PiS-u - mógłbym puścić wodze fantazji i przytoczyć, jak w przybliżeniu mogła wyglądać ta rozmowa.
Ale mam swój honor i wiem, co to jest przyzwoitość, normalna ludzka przyzwoitość, która jednak nie pozwala mi przemilczeć totalnej bzdury i wrednego kłamstwa.
Otóż ponad wszelką wątpliwość, czyli jest to "oczywista oczywistość", jak mawia wasz Jarek - odrzucono wątek techniczny jako przyczynę katastrofy. Proszę mi wierzyć, znam się na tym, najłatwiej jest w tego typu katastrofach wykluczyć stan techniczny samolotu jako przyczynę wypadku. I tak tu było. Zapominacie o tym! Dlaczego? No bo przecież miała paść właściwa tylko dla was odpowiedź na to pytanie. I póki ona nie padnie, nie spoczniecie, a nie spoczniecie, bo ona nie padnie. Koło się zamyka, ale historii koło zatacza szerokie kręgi, wy znajdujecie się na obwodzie tego kręgu gdzie siła odrzutowa działa najsilniej. W końcu nie wytrzymacie naporu tej siły i wyrzuci ona was w kosmos. To tyle. I proszę czytać uważnie, abym nie musiał pod każdym tego typu artykulikiem tłumaczyć wam na nowo i każdemu z osobna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Nasz Dziennik" cytuje wypowiedź Antoniego Macierewicza - Rosjanie z całym swym zakłamaniem to przy takim duecie małe Miki

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak na pewno Ci ujawnią, zwłaszcza Rosjanie!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.