Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14523 miejsce

Klienci nie rzucili się do kantorów po franki

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2009-07-03 16:00

Od 2 lipca posiadacze kredytów hipotecznych w walutach obcych mają możliwość spłaty zobowiązania nie złotówkami, a walutą kupowaną np. w kantorze. Nowe przepisy w swoich założeniach miały uchronić klientów przed bardzo wysokimi kosztami spreadów walutowych w bankach.

 / Fot. Adam Warżawa PAPAle wczoraj zainteresowanie zmianą sposobu spłat nie było zbyt duże. Banki skutecznie zniechęciły klientów do zmiany umów. - To dopiero pierwszy dzień obowiązywania nowych przepisów - zaznacza Dominik Skrzycki, odpowiadający za produkty hipoteczne Multibanku. - Na razie tylko nieliczni klienci pytają o zmiany - mówi. Podobnie jest w większości banków. - Nie spodziewamy się dużego zainteresowania ze strony kredytobiorców - mówi Grzegorz Adamski z biura prasowego BZ WBK.

Zdaniem analityków nowe przepisy mogą zniechęcać klientów, bo wprowadzona forma spłaty jest dla kredytobiorców mało opłacalna. Daje średnio oszczędności na poziomie kilkudziesięciu złotych na razie. Jednak wcześniej trzeba zapłacić za aneks do umowy - to zwykle wydatek rzędu 100-500 zł. Oznacza to, że cała operacja zwróci się najwcześniej po kilku miesiącach. Do tego nie wszystkie banki przyjmują w swoich kasach waluty obce. Posiadacz kredytu frankowego np. w Polbanku, czy Lukas Banku, nie może przynieść franków do oddziału i spłacić raty. Może to zrobić tylko przelewem walutowym z innego banku. A to oznacza dla klienta dodatkowy koszt rzędu kilkudziesięciu złotych. Pochłonie on korzyści wynikające z zakupu waluty w kantorze po niższym kursie.

Od wczoraj posiadacze kredytów hipotecznych w walutach obcych mają możliwość spłaty zobowiązania nie złotówkami, a walutą kupowaną np. w kantorze.

Więcej czytaj: http://polskatimes.pl/pieniadze/136432,klienci-nie-rzucili-sie-do-kantorow-po-franki,id,t.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Trzeba spojrzeć na rady ekspertów. Bedzie odwrotnie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe czy frank pójdzie w góre wobec złotego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.