Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3734 miejsce

Klientka Tesco ukąszona przez skorpiona ukrytego w bananach

Młoda Angielka zakupiła w Tesco produkty na pakiety lunchowe dla swoich podopiecznych. Po rozpakowaniu bananów poczuła przejmujący ból. W jej palec wbił żądło skorpion, który ukrył się pośród owoców.

Skorpion centruroides limbatus; poch. Kostaryka. By Stevenj (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0) or GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html)], via Wikimedia Commons / Fot. StevenjDwudziestoletnia Kita Fitton z Crayford w hrabstwie Kent przeżyła chwile strachu o własne życie po ukąszeniu przez skorpiona, który czaił się w szczelnie zamkniętym opakowaniu bananów. Owoce zostały wcześniej zakupione przez kobietę w sklepie sieci Tesco.

Angielka niezwłocznie po wypadku udała się po pomoc do oddziału A&E (ostry dyżur). Tam czekały ją kolejne emocje, albowiem lekarze nie bardzo wiedzieli co począć w zaistniałym przypadku. Postanowili wypisać kobietę do domu i wręczyli jej receptę na środki przeciwbólowe, chociaż zdążyła już stracić czucie w środkowym palcu.

Jak powiedziała Kita Fitton: "Jestem odważną osobą, ale to było doprawdy przerażające. Czułam się jak użądlona przez pszczołę, ale co najmniej 40 razy gorzej. Ból był nie do opisania. To było tak bolesne, że w pewnym momencie myślałam, że umieram." Przy czym nie jest zadowolona z postawy sklepu: "Po złożeniu skargi do Tesco, ktoś przyszedł by zabrać opakowania celem przeprowadzenia śledztwa i zaoferował zwrot 59 pensów, czy cokolwiek podobnego, a co ja uważam za nieco obraźliwe. Wyobraźcie sobie, że dzieci mogły mieć z tym kontakt. Mogło być o wiele gorzej."

Kita Fitton pracuje w domu opieki dla młodych ludzi z trudnościami w nauce. Wypadek miał miejsce w czasie przygotowywania codziennego pakietu suchego prowiantu dla podopiecznych. Po tym jak skorpion zaatakował, kobieta zaczęła krzyczeć o pomoc. Przybyli pracownicy i pensjonariusze rozprawili się z intruzem zabijając go na miejscu.

"Najpierw w szpitalu myślano, że to żart, jako iż w Anglii nikogo nie kąsają skorpiony" - opowiada Fitton i dodaje, że wstępnie podejrzewano ją o posiadanie tego zwierzęcia. Ostatecznie ustalono, że niecodzienny gość pochodzi z Kostaryki.

Skorpion przyprawił kobietę o całą gamę przykrych doznań: "Moje ramię zdrętwiało a moje serce łomotało. Moje tętno sięgało 100 uderzeń na minutę, przez dwie godziny po tym jak zostałam ukąszona. Mój palec był trochę obrzmiały i wyglądało to trochę jak użądlenie pszczoły" - mówi młoda Angielka.

Fitton oczekuje przeprosin od Tesco. Rzecznik sieci zapewnia, że sprawa jest dokładnie badana i kontakt z klientką zostanie zachowany.

Znanych jest około 1900 gatunków skorpionów, jednakże prawdziwie niebezpiecznych, czyli mogących ukąsić śmiertelnie, jest nie więcej niż 60 z nich.


źródło: Guardian

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Brrr! Będe uważał na te wielkie kupy tanich bananów w suoermarketach. W małych sklepach sprzedaja po kilka kiści bananów

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.