Facebook Google+ Twitter

Klik! I pomagasz zwierzakom

Ponad 70 ton karmy dla zwierząt za ponad pół miliona złotych, kilkadziesiąt tysięcy osób zaangażowanych w pomoc, 50 obdarowanych schronisk i setki szczęśliwych zwierząt. To efekt czterech lat pracy w ramach akcji „Pomoc dla schronisk”.

Rozpoczynając akcję „Pomoc dla schronisk” w 2008 roku, nikt z internetowego sklepu zoologicznego Krakvet nie przypuszczał, że ta idea spotka się z tak wielkim oddźwiękiem. W przeciągu czterech lat udało się zaangażować tysiące ludzi i pomóc setkom zwierząt ze schronisk i przytulisk.

Każdego miesiąca nasi klienci, rezygnując z rabatów, przekazują na pomoc dla schronisk kwotę około 13 tysięcy złotych, do której my dokładamy kolejny tysiąc. W ten sposób w ciągu czterech lat udało nam się przekazać schroniskom karmę za ponad pół miliona złotych – mówi dyrektor Krakvetu Krzysztof Batko. Chcieliśmy bardzo podziękować naszym klientom. Ich zaangażowanie w tę akcję przeszło nasze najśmielsze oczekiwania i pokazało, że Polacy chcą i potrafią pomagać – dodaje Batko.

Schronisko, które otrzyma pomoc, wybierane jest w internetowym głosowaniu na stronie www.krakvet.pl, w którym udział może wziąć każdy zainteresowany. Zgłaszać można schroniska, przytuliska oraz organizacje pomocowe z całej Polski. Miesięcznie w głosowaniu bierze udział średnio 1200 osób, a od początku trwania akcji ponad 60 tys. osób oddało swój głos. Do tej pory, wraz ze swoimi klientami, Krakvet przekazał potrzebującym schroniskom ponad 70 ton karmy.

Krakvet powstał z połączenia dwóch pasji: miłości do zwierząt i zamiłowania do informatyki. Rozwijając nasz biznes, nie mogliśmy zapomnieć o najbardziej potrzebujących zwierzętach. Tym bardziej, że dobrze zdajemy sobie sprawę, w jak trudnych warunkach często przebywają zwierzęta mieszkające w schroniskach. Permanentny brak finansów sprawia, że najbardziej cierpią na tym same zwierzęta, które trzymane są w warunkach przepełnienia, stresu, a na skutek problemów z zaopatrzeniem w podstawowe produkty, zdarza się, że niedojadają. Dlatego tak ważna jest każda pomoc, zwłaszcza w okresie zimowym – mówi Jarosław Orzeł, lekarz weterynarii i współzałożyciel firmy Krakvet.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.