Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2733 miejsce

Klimat Cejlonu opanował Toruń

15 stycznia w Toruniu gościł Mirosław Mizera, fotograf i podróżnik. Wizyta związana była z otwarciem wystawy pt. "To był Cejlon" i spotkaniem z mieszkańcami, podczas którego zaprezentował slajdy z podróży po tej egzotycznej wyspie.

Mirosław Mizera / Fot. Łukasz KołtackiMirosław Mizera to członek Stowarzyszenia Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej. Urodził się w 1959 roku w Malborku, lecz na stałe osiedlił się w Poznaniu gdzie jest współwłaścicielem fotograficznej Galerii MM. W swoim dorobku ma prawie 30 wystaw indywidualnych (m.in. w Galerii Fotoplastykon, Galerii OBOK czy Muzeum Zamek Opalińskich) i udział w siedmiu zbiorowych. Zdobył wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, m.in. Złoty Medal Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej w 2006.

Podróżnik odwiedził w czwartek gród Kopernika z okazji otwarcia wystawy fotografii pt. "To był Cejlon" w Muzeum Podróżników im. Tony`ego Halika. Jest to zbiór niecodziennych obrazów z egzotycznymi zwierzętami, cejlońskimi dziećmi czy kobietami skupionymi na modlitwie w roli głównej. Na fotografiach znaleźć można także buddyjskich mnichów i mężczyzn zastanych podczas swych codziennych obowiązków.

Po spotkaniu Mirosław Mizera z chęcią dzielił się wiedzą z zainteresowanymi / Fot. Łukasz KołtackiPokaz slajdów w Sali Mieszczańskiej / Fot. Łukasz KołtackiPo wernisażu odbyło się godzinne spotkanie z Mirosławem Mizerą w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego, gdzie zaprezentował wykonane podczas pobytu na Cejlonie zdjęcia i opowiedział o tym co go tam urzekło. Ukazał licznie przybyłym mieszkańcom Torunia tajemnice tego miejsca, specyfikę tamtejszej atmosfery i swoje odczucia uchwycone w obiektywie. Przekonał o niezwykłości wyspy pokazując ją na tle zwykłości dnia powszedniego, przenikającą się nieustannie naturę z kulturą, cywilizację i wielowiekową historię z pierwotnością i życiem współczesnym - zatrzymane w kadrze zderzenie światów.

Ekspozycja czynna od 16 stycznia do 1 marca 2009 r.
Muzeum Podróżników, ul. Franciszkańska 11, Toruń

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Mnie również relacja się podoba.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.