Facebook Google+ Twitter

Klimat się ociepla, zostaw po sobie ekologiczne zwłoki!

W Kopenhadze trwa szczyt klimatyczny, a troskę o ekologię i zapobieganie skutkom globalnego ocieplenia widać nawet na cmentarzach i w krematoriach...

Trumna przy otwartym grobie, Caspar David Friedrich / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Coffin_and_Grave_by_Caspar_David_Friedrich.jpgTelegraph donosi: "Pewien australijski dom pogrzebowy postanowił zaoszczędzić przestrzeń, grzebiąc ludzi pionowo". To nie koniec innowacji. Zamiast trumien - ulegające biodegradacji torby (z papieru jak w sklepach?). No bo trumny robi się z drewna, a to przecież śmierć drzew i całych lasów. A co gorsze, oprócz trupów zabitych drzew, taka trumna zazwyczaj zawiera elementy z plastiku - największego wroga gleby. Pionierem nowej technologii będzie firma Upright Burial z Melbourne (Australia). Za pogrzeb klient zapłaci prawie trzy razy mniej niż w zakładach chowających nieboszczyków konwencjonalnie. Proste, naturalne i ekonomiczne podejście do ostatniej posługi.

Ta sama gazeta, tego samego dnia: "Krematorium planuje wykorzystać energię z palonych ciał do generowania własnej elektryczności i ogrzewania". W przyrodzie nic nie ginie". Trzeba będzie najpierw zobaczyć, czy to będzie technicznie działać, ale jeżeli zadziała, to będzie pierwsze takie krematorium w Wielkiej Brytanii, a nawet w Europie" - chwali się szef nowatorskiego projektu, Peter Mead z Hastings Borough Council w East Essex (Anglia) i szybko dodaje, że energia nie będzie odzyskiwana bezpośrednio z płonących trupów, ale z maszyn, które je palą i filtrują odpady.

Co będzie dalej? Produkcja ekologicznego mydła z "recyclingu"? Niektóre pomysły na stawienie czoła globalnemu ociepleniu przerażają bardziej od wizji zamiany naszej błękitnej planety w wielkiego, lewitującego w kosmicznym bezmiarze, chrupiącego tosta z ociekającym serem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Całe to towarzystwo ekspertów od wszelakich ociepleń przeróbmy na ekologiczne produkty np nawóz .

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.01.2010 09:22

Ociepla się mózg "ekspertów" opłacanych przez pseudoekologów. To jest hipokryzja przylecieć samolotem żrącym tony paliwa na szczyt klimatyczny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ależ głupota. I co nekropolie też zlikwidujecie? Te piękne dowody na przeszłość danych ziem np. Łyczaków we Lwowie. Ja chcę mieć fajny grób z jakąś ekstra rzeźbą. No i patriotyczny ma być. Nie chcę żadnej kremacji ani innych bzdurek.

Ekologia jest ważna ale o czyste środowisko walczy się inaczej. Dobrze tu napisała Barbara. Wystarczy...

PS @rzeczywistość dobrze jakby wśród Niemców rozpuszczać te wieści o tym, żeby się nie mnożyli. Hehe. Niech się nie mnożą.
Chciałbym tego. My Polacy tych bzdur nie słuchajmy. Też bym takie głupawe informacje rozpuszczał w kraju, gdzie żyje naród, którego np. nie lubię. Po co się mają mnożyć? My się mnóżmy to zasiedlimy ich ziemię. Tym propolskim pozdrowieniem kończę swój komentarz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rzeczywiście sie ociepla...Tylko jakos dziwnie.. Chiny zasypane śniegiem.W USA wielkie śnieżyce.Na Florydzie zgłupieli, bo nagle u nich 0 C, czyli szok termiczny.. U nas wszedzie mróz i śnieg.Globalne ocieplenie ??? DYRDYMAŁY !!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wspierany przez Sir Davida Attenborough, Fundusz Optymalnej Populacji przygotował raport, z którego wynika, że podobno najefektywniejszym ekonomicznie sposobem walki z globalnym ociepleniem jest inwestowanie w redukcję liczby ludności.

http://rzeczywistoscgryzie.wordpress.com/2009/12/07/depopulacja-metoda-walki-z-co2-sugestie-funduszu-optymalnej-populacji/

Ponadto, jak wykazał Lord Monckton, w mającej wejść w życie w Kopenhadze umowie, znajdują się zapisy o rządzie światowym i transferze bogactw.

http://rzeczywistoscgryzie.wordpress.com/2009/11/15/tusk-daje-zgode-na-rzad-swiatowy/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak zapoznać się z nowoczesną utylizacją, czytaj tutaj :
<a href="link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wystarczy spalać śmieci w odpowiednich spalarniach, wyprać dym, a ciepłem można ogrzać całe osiedle.
Produkujemy TONY śmieci, o ktpre nikt się nie martwi tworząc wysypiska.
Co znaczy być zielonym czytaj tutaj:
link

o śmieciach i walce z nimi czytaj
tutaj
link
o tym co jest do zrobienia w sprawie klimatu czytaj tutaj :
link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.