Facebook Google+ Twitter

Klimatyczne DUO na głos i akordeon

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-10-07 12:57

DUO na głos i akordeon czyli krakowski duet muzyczno-artystyczny. Bożena Boba-Dyga i Grzegorz Palus przedstawią recital w ramach Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie.

Krakowski Klub pod Jaszczurami będzie gościł Bożenę Boba -Dygę (głos) i Grzegorza Palusa (akordeon) na scenie Teatru 38. Koncert będzie promował pierwszą wspólną płytę duetu.

Okładka płyty / Fot. Gina GurgulMuzyki Bożeny i Grzegorza nie można w prosty sposób sklasyfikować. Duet porusza się w przestrzeni piosenki literackiej, w której realizuje swój własny styl oparty na inspiracji muzyką balladową, muzyką klasyczną, improwizowaną, klezmerską, francuską, jazzową i poszukuje ciągle nowych inspiracji. Muzykę duetu można również określić jako wrażeniową, nastrojową i ilustracyjną. Podążą ona za tekstem i wykorzystuje wszelkie środki służące
ilustracji jego treści oraz nastroju, a jednocześnie koncentruje się na wartościach brzmieniowych i można ją określić jako muzykę barwową.

Wzajemne przenikanie i współdziałanie dwóch indywidualnych osobowości twórczych Bożeny i Grzegorza tworzy ich wspólny muzyczny przekaz, odcinając się tym samym od stereotypu śpiewak i akompaniator.

Bożena Boba-Dyga i Grzegorz Palus poznali się w 2008 roku przy okazji nagrywania płyty Bożeny pt. Koncert na wiersze. Wkrótce potem zawiązali współpracę jako duet. Pierwszym wspólnym projektem było muzyczne opracowanie utworów Witolda Zechentera w związku z wydaniem książki o nim pt. "Malinowy tort" przez Elżbietę Zechenter- Spławińską. Kolejnym projektem było zaaranżowanie melorecytacji liryków Jana Sztaudyngera do utworów muzyki klasycznej. Najważniejszym projektem było opracowanie twórczości Stanisława Stabro w związku z jubileuszem poety. A ostatnio projekt związany z festiwalem Cracovia Sacra, gdzie powstała muzyka do wierszy samej Bożeny, Barbary Brandys, Zofii Zarębianki i Bogusława Żurakowskiego. Duet nagrał właśnie swoją pierwszą płytę i pracuje nad jej wydaniem.

Wybrane ważniejsze koncerty: 2008 – koncert w Stowarzyszeniu Pisarzy Polskich w Krakowie, Koncert Galowy Piosenkarni Anny Treter, Święto Ulic Brackiej i Gołębiej, Acustic Jazz Club Piec Art w Krakowie, Radio Kraków, Rotunda, Podgórska Jesień Kulturalna w Krakowie. 2009 - trasa koncertowa w USA m.in. koncert w Konsulacie Polskim w New York, w Ośrodku Millenijnym Jezuitów w Chicago, w Colby Sawyer College w New London. Koncerty w Berlinie m.in. w Katedral Forum. Koncerty w Polsce - Teatr KTO Kraków, Klub pod Jaszczurami w Krakowie,
Klub Lokator w Domu Norymberskim w Krakowie, Festiwal Cracovia Sacra kościół św. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty w Krakowie, Festiwal Przemyska Jesień Poetycka na Zamku Kazimierzowskim. Zespół opracował muzykę do spektaklu "Goplana i Grabiec czyli niemożliwa miłość" dla teatru M.I.S.T. z Krakowa. Sztuka wystawiana była m.in. na Scenie Pod Ratuszem Teatru Ludowego w Krakowie i na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu.

Więcej informacji o duecie

na DUO

Klub Pod Jaszczurami
Rynek Gł 8, Kraków
13.10.2009 g.19.00
wstęp 10/15 pln

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.